19.06.2022, 10:14
Zapowiedź

O marzenia zagramy z Barceloną

Drużyna Łomża Vive Kielce zagra w wielkim finale Ligi Mistrzów! Mistrzowie Polski o tytuł najlepszej drużyny w Europie walczyć będą z hiszpańską Barcą. Start spotkania w niedzielę, 19 czerwca, o godz. 18.00. “Jestem szczęśliwy, że w finale spotkamy się właśnie z kielczanami” – mówi Angel Fernandez.

W sobotnich półfinałach Łomża Vive Kielce pokonała Telekom Veszprem (37:35), a Barca triumfowała nad THW Kiel (34:30). O tytule zwycięzców Ligi Mistrzów sezonu 2021/2022 zadecyduje więc polsko-hiszpańskie starcie.

Jest super! Cieszę się, że w finale zagramy właśnie z wami, z moją byłą drużyną. Według mnie spotkają się dwa najlepsze zespoły w tym sezonie. Widziałem kawałek półfinału z Veszprem i wiem, że gracie świetnie. Siłą kielczan jest bardzo mocna obrona, bo macie i centymetry, i siłę – komentuje Angel Fernandez, który przed sezonem Kielce zamienił na Barcelonę.

Obie drużyny dwa razy mierzyły się już w trakcie bieżących rozgrywek. W obu przypadkach górą byli żółto-biało-niebiescy: najpierw triumfowali w Palau Blaugrana 32:30, by tydzień później powtórzyć wyczyn w Hali Legionów (29:27).

Chcemy rewanżu za dwie porażki w fazie grupowej, ale to jest finał i każdy bardzo chce go wygrać. Kluczem będzie obrona, obie drużyny mają mocną defensywę – dodaje Angel.

W półfinale przeciwko THW Kiel fantastyczny występ zanotował Aleix Gomez. Kataloński skrzydłowy trafił do niemieckiej siatki dwanaście razy (w trzynastu próbach). Czy to oznacza, że wyczerpał już swój limit szczęścia?

Nie! Jutro będzie tak samo – przekomarza się Hiszpan.

Oba zespoły znają już smak zwycięstwa w Champions League. Barca to rekordzista w tym względzie, bo Katalończycy triumfowali w całych rozgrywkach aż dziesięć razy. W tym w ubiegłym sezonie, dzięki czemu stają przed szansą, by zostać pierwszą drużyną w historii, która obroni tytuł. Łomża Vive Kielce pragnie natomiast nawiązać do spektakularnego zwycięstwa w 2016 roku.

Chcemy napisać historię i jako pierwsi obronić tytuł, ale równie mocno kielczanie chcą drugi raz zdobyć Ligę Mistrzów. Niech wygra lepszy – kończy Fernandez.

Mecz Łomża Vive Kielce - Barca odbędzie się w sobotę, 19 czerwca, o godz. 18.00. Transmisja będzie dostępna na kanale Eurosport 1 oraz w aplikacji Eurosport Player.