21.06.2022, 16:12
News Autor: Patryk Ptak

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Podczas fety na zakończenie sezonu 2021/2022 kibice bardzo ciepło przywitali wracający z Kolonii, po zdobyciu drugiego miejsca w EHF FINAL4, zespół Łomża Vive Kielce oraz pożegnali odchodzącego do Kolstad Handball Sigvaldiego Gudjonssona.

W poniedziałek, 20 czerwca, zakończyliśmy sezon sportowy 2021/2022 razem z kibicami! Na rynku w Kielcach setki kibiców podziękowały drużynie Łomża Vive Kielce za minione miesiące oraz godną podziwu walkę w FINAL4 Ligi Mistrzów. Wspólnie świętowaliśmy 19. w historii tytuł Mistrza Polski oraz srebrne medale EHF FINAL4, a także pożegnaliśmy Sigvaldiego Gudjonssona.

Na scenie przemawiali m. in. Prezes Bertus Servaas, trener Talant Dujshebaev, kapitan Alex Dujshebaev, zastępca Prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Jestem bardzo, bardzo dumny z chłopaków, bo wiem, ile przeszli, by być w FINAL4. To niesamowity sukces wygrać w półfinale i walczyć w taki sposób w finale. Płakałem jak dziecko. Imponuje mi to, jak są razem bez względu na wszystko – przyznał Prezes Bertus Servaas.

Chciałbym Was przeprosić za to, że wczoraj nie daliśmy rady – powiedział trener Talant Dujshebaev – Chcieliśmy wygrać i byliśmy blisko i teraz mogę tylko powiedzieć, że od 1 sierpnia będziemy robić wszystko, by w następnym roku puchar po raz drugi przyjechał do Kielc. Barcelona to pierwszy zespół, który wygrał dwa razy z rzędu, więc nasz cel to będzie trzy razy z rzędu!

Jest mi bardzo ciężko i nie wiem, co mam powiedzieć – uśmiechał się smutno Alex Dujshebaev – Jesteście najlepsi, zawsze byliście z nami. Mogę tylko pogratulować chłopakom i być dumny z tego, że jestem w tym klubie. Oni na boisku zostawili serca. Czasem się udaje, czasem nie, ale jak tak będziemy grali, że kiedyś wreszcie to zrobimy!

Jestem dumny z tego, że mogłem grać z tymi chłopakami, najlepszymi chłopakami na świecie – powiedział Sigvaldi Gudjonsson – Tym razem zabrakło szczęścia, ale ja wiem, że ta drużyna jeszcze wygra Ligę Mistrzów. Dziękuję Wam bardzo za wszystko!

Zawodnicy i trenerzy drużyny Łomża Vive Kielce długo po zakończeniu przemówień rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z kibicami. W środę, 22 czerwca, odbędzie się oficjalna gala podsumowująca sezon 2021/2022 ze sponsorami i partnerami biznesowymi, po czym zespół rozjedzie się na zasłużone wakacje. Zawodnicy wrócą do treningów 1 sierpnia.

Zapis relacji wideo live z fety na rynku dostępny jest na Facebooku @kielcehandball.