24.06.2022, 11:27
News Poza boiskiem

Znamy plan przygotowań do sezonu 2022/2023!

  • Magda Pluszewska
  • Tekst

  • Patryk Ptak
  • Foto

Patryk_Ptak

Zawodnicy drużyny Łomża Vive Kielce do treningów w Hali Legionów wrócą w sierpniu. Na pierwszy weekend września planowana jest inauguracja rozgrywek PGNiG Superligi.

Kiedy to zleciało? Dopiero zaczynaliśmy sezon 2021/2022, a już przedstawiamy plan okresu przygotowawczego do sezonu 2022/2023! Tym razem krótszy, niż poprzednio. W zeszłym roku zawodnicy zespołu Łomża Vive Kielce spotykali się po raz pierwszy jeszcze w lipcu, jednak ze względu na to, że obecny sezon zakończył się dopiero w połowie czerwca turniejem FINAL4 w Kolonii (18-19.06.), pierwszy trening został odpowiednio przesunięty w czasie.

Zawodnicy drużyny Łomża Vive Kielce stawią się z powrotem w Hali Legionów w poniedziałek 1 sierpnia, po przejściu badań kontrolnych. Przez pierwsze dwa tygodnie trenować będą w Kielcach, natomiast 14 sierpnia wylecą do Santander, gdzie na zaproszenie Prezydenta Cantabria Handball Federation, José Manuela Barquin laso, rozegrają dwa mecze sparingowe. Dokładne daty meczów i rywali poznamy wkrótce.

Po kilku dniach spędzonych na północy Hiszpanii podopieczni Talanta Dujshebaeva wrócą do Kielc, a na zakończenie okresu przygotowawczego wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju odbywającym się w w Veszprém, ramach II Veszprém HandballCity Festival z okazji 45-lecia klubu. Oprócz Mistrzów Polski, wezmą w nich udział gospodarze oraz niemieckie ekipy THW Kiel i SG Flensburg Handewitt.

HARMONOGRAM OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO

  • 1 sierpnia (poniedziałek) – badania i pierwszy trening,,
  • 14 sierpnia (niedziela) – wylot drużyny do hiszpańskiego Santander,
  • 26-28 sierpnia – II Veszprém HandballCity Festival,
  • 3-4 września – planowana inauguracja PGNiG Superligi,
  • 14-15 września – pierwsza kolejka fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów.

Skład zespołu Łomża Vive Kielce pozostanie niemal niezmieniony. W zespole nie zobaczymy prawego skrzydłowego Sigvaldiego Gudjonssona, prawego rozgrywającego Branko Vujovicia i prawego rozgrywającego Faruka Yusufa. Do Mistrzów Polski dołączą natomiast prawy rozgrywający Nedim Remili, prawy skrzydłowy Benoit Kounkoud i lewy rozgrywający Elliot Stenmalm.