29.06.2022, 11:48
Młodzież

Reprezentacyjne powołania dla młodych kielczan

Dziewięciu zawodników KS Vive Kielce znalazło się wśród powołanych do reprezentacji Polski młodzieżowców i juniorów. Pierwsza z wymienionych drużyn przygotowuje się do mistrzostw Europy, które na początku lipca odbędą się w Portugalii.

Młodzieżowcy mają już za sobą obóz przygotowawczy Dzierżoniowie, a w ostatnich dniach czerwca spotkają się w Szczyrku. W trakcie tygodniowego zgrupowania wyjadą na Węgry, by rozegrać tam dwa mecze towarzyskie: z gospodarzami oraz gośćmi z Bahrajnu. 

Jest to ostatni etap selekcji oraz przygotowań do udziału w Mistrzostwach Europy do lat 20, które odbędą się w Portugalii od 7 do 18 lipca. W zmaganiach będą mogli wziąć udział zawodnicy urodzeni w 2002 roku lub młodsi.

Selekcjoner Zygmunt Kamys na zbliżające się mecze znalazł miejsce w ścisłym składzie dla trzech kielczan: Damiana Domagały, Szymona Wiadernego oraz Kornela Poźniaka. Na liście rezerwowych znajdują się ponadto Mikołaj Kotliński, Filip Wawrzyniak oraz Cezary Surgiel.

Kolejne trzy powołania do Kielc wysłał Rafał Bernacki, selekcjoner reprezentacji Polski juniorów (zawodników urodzonych w 2004 roku lub młodszych). W gronie zaproszonych na lipcowe zgrupowanie w Bartoszycach znalazł się Patryk Wasiak, a na liście rezerwowej widnieją Krystian Jurasik oraz Kacper Olczyk. Juniorzy nie mają w planach żadnych gier sparingowych.