28.07.2022, 08:00
Młodzież

KS Vive Kielce ma najlepszą młodzież w Polsce!

Klub Sportowy Vive Kielce ponownie został wyróżniony za sukcesy w pracy z juniorami. Instytut Sportu w Warszawie opublikował Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego za sezon 2021/2022. KS Vive Kielce zajął pierwsze miejsce wśród klubów piłki ręcznej w Polsce!

Ranking Systemu Sportu Młodzieżowego corocznie przygotowywany jest przez Instytut Sportu w Warszawie. To jednolity dla wszystkich dyscyplin system klasyfikacji polskiego sportu młodzieżowego. Uwzględnia on wyniki z najważniejszych rozgrywek dla czterech juniorskich grup wiekowych. Jego rezultaty dają możliwość porównania osiągnięć klubów oraz regionów.

KS Vive Kielce w najnowszym zestawieniu uwzględniającym wyniki w sezonie 2021/2022 zgromadziło rekordowe 187 punktów. To aż pięćdziesiąt "oczek" więcej niż w ubiegłym roku, kiedy uzbieraliśmy 136 punktów. Nie mogło być inaczej, jeśli przypomnimy sobie niedawne sukcesy naszej młodzieży. 

W pierwszej części ubiegłego sezonu podopieczni KS Vive Kielce triumfowali w każdej jednej kategorii wiekowej na szczeblu wojewódzkim. Pierwsze miejsca w Świętokrzyskiem przypadły zarówno juniorom, jak i juniorom młodszym, młodzikom oraz chłopcom.

Nic zatem dziwnego, że sukcesy naszych młodych reprezentantów znalazły swoje odzwierciedlenie w Rankingu. KS Vive Kielce okazał się najlepiej szkolącym klubem w województwie nie tylko w zakresie piłki ręcznej, ale także bez podziału na dyscypliny!

Klasyfikacja w województwie świętokrzyskim bez podziału na dyscypliny:
1. KS Vive Kielce, 187 punktów
2. KS Kszo Ostrowiec Świętokrzyski, 158
3. ULKS Guliwer Kielce, 119

Klasyfikacja w województwie świętokrzyskim wśród klubów piłki ręcznej:
1. KS Vive Kielce, 187 punktów
2. KSSPR Końskie, 16
3. KS Kszo Ostrowiec Świętokrzyski, 12

Na szczeblu krajowym nasza młodzież kontynuowała świetną postawę. Juniorzy pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego zostali Mistrzami Polski, juniorzy młodsi pod opieką trenera Dominika Żyły zdobyli srebrne medale, a młodzicy trenera Pawła Grecaka zostali trzecią drużyną w kraju (obszerne podsumowanie można przeczytać TUTAJ).

Po raz kolejny osiągnięcia przełożyły się na wysoką lokatę w Rankingu. KS Vive Kielce znalazł się bowiem na czele wśród klubów piłki ręcznej w Polsce oraz uplasował się w pierwszej “setce” bez podziału na dyscypliny. To wielki sukces, zważywszy na to, że duża część wyżej notowanych klubów jest multisekcyjna i posiada reprezentantów w wielu dyscyplinach (pełny Ranking dostępny jest TUTAJ).

Klasyfikacja ogólnokrajowa bez podziału na dyscypliny:
1. KS AZS AWF Warszawa, 1280 punktów
2. WSK Śląsk Wrocław, 1025
3. OŚ AZS Poznań, 873

83. KS Vive Kielce, 187 punktów

Klasyfikacja ogólnokrajowa wśród klubów piłki ręcznej:
1. KS Vive Kielce, 187 punktów
2. MSPR Siódemka Legnica, 123
3. SPR Wybrzeże Gdańsk, 108