02.08.2022, 09:00

N. Remili: Czekałem na ten moment od wielu miesięcy!

  • Maciej Szarek
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Za nami inauguracyjny trening drużyny Łomża Industria Kielce w sezonie 2022/2023. Pierwszy raz z nowymi kolegami ćwiczył Nedim Remili, który tego lata dołączył do Mistrzów Polski. „Przyszedłem do Kielc, żeby wygrać Ligę Mistrzów! Jestem bardzo podekscytowany, że wróciliśmy do pracy” – skomentował Francuz.

Zawodnicy drużyny Łomża Industria Kielce przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli w poniedziałek, 1 sierpnia. Więcej o inauguracyjnym treningu naszego zespołu można przeczytać TUTAJ.

W trakcie ćwiczeń pierwszy raz w roli gracza drużyny Łomża Industria Kielce wystąpił Nedim Remili, który do zespołu żółto-biało-niebieskich trafił z Paris Saint-Germain. Jego przenosiny do drużyny trenera Talanta Dujshebaeva to jeden z najgłośniejszych ruchów transferowych tego lata w Europie. W kieleckiej ekipie Francuz będzie występował z numerem 29.

Jestem bardzo podekscytowany, że możemy już zacząć przygotowania do nowego sezonu i dołączyłem do nowej drużyny. Czekałem na ten moment od wielu miesięcy. Przyszedłem do Kielc, żeby wygrać Ligę Mistrzów! W poprzednim sezonie oglądałem wszystkie mecze drużyny Łomża Industria Kielce i bardzo podobała mi się atmosfera w drużynie oraz na trybunach. Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie! Wiele rozmawiałem o klubie z moimi francuskimi kolegami i wiem, że Łomża Industria Kielce to wyjątkowa drużyna. Chcę być częścią jej historii  – powiedział Remili w trakcie pierwszego spotkania z dziennikarzami.

I dodał – Na teraz, oczywiście,  najlepiej w drużynie znam Francuzów, czyli Dylana Nahi, Benoita Kounkoud oraz Nicolasa Tournata. Myślę, że dzięki temu łatwiej będzie mi zaadaptować się w zespole. Dobrze pamiętam też Artsema Karaleka, bo wielokrotnie graliśmy przeciwko sobie, nawet w lidze francuskiej. Teraz nie mogę się doczekać, by lepiej poznać resztę zawodników. Ważną rolę w moim transferze odegrał trener, bo Talant Dujshebaev wyraźnie pokazał mi, że chce mnie w drużynie, co zmotywowało mnie do pierwszego w karierze wyjazdu poza ojczyznę.