03.08.2022, 19:02

T. Dujshebaev: Nowy sezon to nowe marzenia

  • Maciej Szarek
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

Drużyna Łomża Industria Kielce rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. „Czas na nowe marzenia. Czeka nas pięć tygodni mocnych treningów, by zbudować formę, która ma wystarczyć do końca roku” – mówi trener Talant Dujshebaev. Szkoleniowiec komentuje także transfery – „Nowi gracze dadzą nam świeżość”.

Mistrzowie Polski pierwszy raz w sezonie 2022/2023 spotkali się w poniedziałek, 1 sierpnia. Od tego momentu żółto-biało-niebiescy rozpoczęli okres przygotowawczy do nowych rozgrywek. O kondycji i najbliższych planach drużyny Łomża Industria Kielce na pierwszej konferencji prasowej w nowym sezonie opowiedział trener Talant Dujshebaev.

Udało nam się odpocząć i jesteśmy przygotowani, żeby zacząć pracę. Nowy sezon, to, jak zwykle, nowe marzenia. Patrzymy tylko do przodu. Od 15 lipca każdy z zawodników miał indywidualne plany treningowe, teraz czeka nas pięć tygodni mocnych treningów, aby  zbudować formę, która ma wystarczyć do grudnia, kiedy skończy się pierwsza część sezonu. Skupimy się także na integracji nowych zawodników, choć nie dokonaliśmy wielu zmian w składzie, więc wszystko powinno pójść dobrze. Im wcześniej nowi gracze będą wiedzieć, czego od nich oczekujemy, tym lepiej – rozpoczął szkoleniowiec.

Następnie przeszedł do przedstawienia nowych zawodników – Elliot Stenmalm jest bardzo młodym zawodnikiem, który dotąd grał tylko w Szwecji pod opieką lokalnych trenerów. To zawodnik na przyszłość. Potrzebuje jeszcze trochę czasu, może kilku sezonów, aby wejść na najwyższy poziom i pokazać w pełni swój potencjał. Natomiast o umiejętnościach Nedima Remiliego i Benoita Kounkoud nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy z tych zawodników da nam świeżość i inne myślenie. Cenimy Nedima za elastyczność, ale wzięliśmy go przede wszystkim na prawe rozegranie. To dlatego z klubu odszedł Branko Vujović, by zrobić miejsce dla Francuza.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu Mistrzowie Polski wezmą udział w dwóch turniejach towarzyskich: w Santanderze (18-21 sierpnia) oraz Veszprem (26-28 sierpnia). Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na drugą z wymienionych imprez (WIĘCEJ).

Każdy turniej jest tylko przygotowaniem. Każdy z zawodników będzie mógł pograć i złapać rytm meczowy. Do pierwszych spotkań w lidze przystąpimy już po okresie przygotowawczym, ale wciąż będziemy budować formę na inaugurację Ligi Mistrzów – kończy Talant Dujshebaev.