03.08.2022, 19:21
News Młodzież

Młodzież powołana do reprezentacji Polski

Sześciu juniorów KS Vive Kielce znalazło miejsce na szerokich listach powołanych do reprezentacji Polski na sierpniowe zgrupowania biało-czerwonych. Juniorzy wystąpią na Mistrzostwach Europy do lat 18, podczas gdy juniorów młodszych czeka tygodniowy obóz szkoleniowy.

Pierwsi do gry przystąpią juniorzy. Reprezentacja Polski weźmie udział w Mistrzostwach Europy do lat 18, które od 4 sierpnia będą rozgrywane w Macedonii. Grupowymi rywalami biało-czerwonych będą Islandia, Niemcy oraz Węgry. W podstawowym składzie selekcjonera Rafała Bernackiego znalazł się Patryk Wasiak. Na liście rezerwowej oczekują ponadto Kacper Olczyk oraz Krystian Jurasik.

W drugiej połowie miesiąca na zgrupowaniu szkoleniowym w Szczyrku spotkają się juniorzy młodsi. Selekcjoner Mariusz Jurasik wyróżnił powołaniem Marcela Latosińskiego, a na liście rezerwowych umieścił także Olafa Toberę oraz Jakuba Solnicę. Biało-czerwonych czekają treningi we własnym gronie.

Powołania kielczan do reprezentacji Polski to kolejne potwierdzenie sukcesów KS Vive Kielce w zakresie pracy z młodzieżą. W najnowszym Rankingu Systemu Sportu Młodzieżowego opublikowanym przez Instytut Sportu w Warszawie KS Vive Kielce zajął pierwsze miejsce wśród klubów piłki ręcznej w Polsce (WIĘCEJ)!