06.08.2022, 14:57
News

S. Wiaderny: To spełnienie marzeń

  • Maciej Szarek
  • Tekst

  • Anna Benicewicz-Miazga
  • Foto

W sezonie 2022/2023 do zespołu Łomża Industria Kielce dołączył kolejny wychowanek. „Wciąż towarzyszą mi wielkie emocje. To spełnienie marzeń! Zrobię wszystko, by sprostać oczekiwaniom” – mówi Szymon Wiaderny, nowy lewoskrzydłowy Mistrzów Polski.

Sukcesy kieleckiej młodzieży (wg Instytutu Sportu w Warszawie mamy najlepszych juniorów w Polsce!) zaowocowały kolejnym awansem wychowanka KS Vive Kielce do pierwszej drużyny Łomża Industria Kielce. W poprzednich latach podobną drogę, co teraz Szymon Wiaderny, przechodzili m.in. Bartłomiej Bis oraz Cezary Surgiel.

To dla mnie spełnienie marzeń, że mogę tutaj być. Z niecierpliwością czekałem na dzień, kiedy poznam chłopaków z pierwszej drużyny i odbędę z nimi pierwszy trening. Teraz czekam na pierwszy mecz w barwach Łomża Industria Kielce. Wciąż towarzyszą mi niesamowite emocje – komentuje Szymon, który w ubiegłym sezonie wraz z juniorami pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego został Mistrzem Polski.

I dodaje – Hala Legionów to jedna z najlepszych aren na świecie, wybiegając na parkiet zawsze ma się świadomość, że dopinguje i ogląda cię tak wiele ludzi. Mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom trenera, kolegów i kibiców, a moja gra będzie się podobała publiczności.

W trakcie wakacyjnej przerwy nowy lewoskrzydłowy kielczan nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek. Szymon wraz z reprezentacją Polski juniorów wziął udział w EHF EURO U20 w Portugalii.

Mistrzostwa dały mi trochę pewności. Uważam, że był to kolejny mały kroczek, który upewnił mnie, że mogę dawać jakość nawet na najwyższym poziomie. Mimo że miałem dość krótki odpoczynek, wykorzystałem go w pełni i jestem wypoczęty i gotowy do pracy – zapewnia Szymon, który podczas mistrzostw był najlepszym strzelcem biało-czerwonych i w siedmiu meczach zdobył 32 bramki.

Na pozycji lewoskrzydłowego w drużynie Łomża Industria Kielce zrobiło się dość tłoczno. Pierwszym wyborem trenera Talanta Dujshebaeva jest Dylan Nahi, ale w lewym rogu boiska oprócz Szymona Wiadernego wystąpić może również Miguel Sánchez-Migallón, a po wyleczeniu kontuzji dołączy także Cezary Surgiel.

Będę chciał się dużo uczyć od Dylana Nahi oraz pozostałych kolegów na skrzydłach. Mam nadzieję poprawiać swój poziom z treningu na trening i z meczu na mecz. Od Dylana będę chciał czerpać spokój i pewność rzutu. Myślę, że na początku każdy będzie moim "starszym bratem". Dobry kontakt złapałem między innymi z Szymonem Sićko. Najlepiej w drużynie znam jednak Czarka Surgiela i Damiana Domagałę, więc na początku do nich zwracam się z ewentualnymi problemami – zakończył pierwszą konferencję prasową w roli zawodnika Łomża Industria Kielce Szymon Wiaderny.