09.08.2022, 09:10
Młodzież

Aktywne wakacje naszej młodzieży

Grupy młodzieżowe KS Vive Kielce rozpoczynają przygotowania do sezonu 2022/2023. Nasi juniorzy do końca miesiąca trenować będą na specjalnych obozach szkoleniowych. Pierwszy turnus ruszy 9 sierpnia, po dziesięciu dniach nastąpi zmiana obozowiczów.

Nasza młodzież na wakacyjny obóz uda się do Kielnarowej, miejscowości położonej w województwie podkarpackim, niedaleko Rzeszowa. To już kolejny raz, gdy nasi młodzi reprezentanci właśnie w tym miejscu będą budować formę na kolejny rok.

W dwóch turnusach zgrupowania udział weźmie łącznie dziewięć drużyn. Od 9 do 18 sierpnia trenować będą podopieczni trenerów Dominika Czerwińskiego, Tomasza Litwina, Michała Cieślika, Moniki Kiniorskiej oraz Pawła Grecaka, a od 18 do 27 sierpnia zamienią ich chłopcy pod opieką Aleksandra Litowskiego, Dominika Żyły oraz Pawła Sieczki.

Zakończeniem drugiego turnusu, w którym udział wezmą drużyny juniorów oraz juniorów młodszych, będzie wyjazd na międzynarodowy turniej do czeskiej Karwiny.

Celem obozów jest przygotowanie kondycyjne naszych młodych reprezentantów do sezonu 2022/2023. By to osiągnąć, chłopcy mają w planie po dwa treningi dziennie. Rano trenerzy zadbają o przygotowanie motoryczne, po południu zawodnicy będą ćwiczyć z piłkami. Wieczorem z kolei zaplanowane są zajęcia teoretyczne dotyczące taktyki oraz przepisów.

Na tym jednak nie kończą się atrakcje przewidziane dla obozowiczów. Chłopcy będą mieli okazję zmierzyć się w grach rekreacyjnych, jak tenis stołowy, koszykówka, siatkówka czy piłka nożna, co będzie ważnym uzupełnieniem treningów. Istotnym elementem obozów będzie również integracja drużyny. W tym celu przewidziano wycieczki krajoznawcze oraz inne wewnętrzne wydarzenia zaplanowane dla poszczególnych grup.