22.08.2022, 13:26
Młodzież

Świetna zabawa w Kielnarowej

Zakończył się pierwszy turnus zgrupowania młodzieży KS Vive Kielce na obozie przygotowawczym w Kielnarowej. Pięć drużyn przez dziesięć dni szlifowało formę przed startem nowego sezonu. Uśmiechy nie schodziły z twarzy obozowiczów.

Od 9 do 18 sierpnia w obozie przygotowawczym w Kielnarowej uczestniczyli podopieczni trenerów Dominika Czerwińskiego, Tomasza Litwina, Michała Cieślika, Moniki Kiniorskiej oraz Pawła Grecaka. Celem wyjazdu było przygotowanie kondycyjne naszych młodych reprezentantów do sezonu 2022/2023. By to osiągnąć, chłopcy mieli w planie po dwa treningi dziennie. Rano trenerzy zadbali o przygotowanie motoryczne, po południu zawodnicy ćwiczyli z piłkami. Wieczorem z kolei zaplanowane były zajęcia teoretyczne dotyczące taktyki oraz przepisów.

Atrakcje nie poprzestały jednak na samej piłce ręcznej. Chłopcy mieli okazję zmierzyć się w grach rekreacyjnych, jak tenis stołowy, koszykówka, siatkówka czy piłka nożna, co było ważnym uzupełnieniem treningów. Istotnym elementem obozów była również integracja drużyny. W tym celu przewidziano wycieczki krajoznawcze oraz inne wewnętrzne wydarzenia zaplanowane dla poszczególnych grup.