29.08.2022, 09:42
Młodzież

Podwójne podium naszej młodzieży na turnieju w Karwinie

Dwie drużyny pod egidą KS Vive Kielce wzięły udział w międzynarodowym turnieju Karwina Cup 2022. Nasi reprezentanci na tle konkurencji wypadli bardzo dobrze, bo obie ekipy znalazły się na podium rozgrywek.

Coroczna impreza w Karwinie, tuż obok granicy polsko-czeskiej, trwała od czwartku (25 sierpnia) do niedzieli (28 sierpnia). Turniej rozgrywał się w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i do lat 18. W pierwszej z nich KS Vive Kielce reprezentowała drużyna juniorów pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego, w drugiej natomiast kieleckich barw bronił zespół juniorów młodszych pod okiem trenera Pawła Sieczki. Dla obu naszych ekip było to wartościowe zwieńczenie cyklu przygotowawczego, który rozpoczął się podczas obozów szkoleniowych w Kielnarowej (WIĘCEJ).

W międzynarodowych zmaganiach w Karwinie udział wzięły drużyny z całego regionu: KS Vive Kielce i SPR Górnik Zabrze (Polska), Tatran Prešov i HK Agro Topolčany (Słowacja) oraz gospodarze, czyli HCB Karviná, Lovci Lovosice i MŠK Považská Bystrica (Czechy).

Żółto-biało-niebiescy pokazali się z naprawdę dobrej strony. W starszej kategorii wiekowej KS Vive Kielce zajął trzecią lokatę z bilansem dwóch zwycięstw, jednego remisu i dwóch porażek. Jeszcze lepiej poradzili sobie juniorzy młodsi, którzy turniej zakończyli na drugim miejscu. Nasi zawodnicy mają na koncie m.in. bardzo okazałe zwycięstwa nad Górnikiem Zabrze (30:16) czy Agro Topolčany (37:29).

Wyniki KS Vive Kielce w kategorii U16:
Povážská Bystrica - KS Vive Kielce 21:23
Górnik Zabrze - KS Vive Kielce 16:30
HCB Karviná - KS Vive Kielce 28:25
Lovci Lovosice - KS Vive Kielce 29:22
Agro Topolčany - KS Vive Kielce 29:37

Wyniki KS Vive Kielce w kategorii U18:
Lovci Lovosice - KS Vive Kielce 20:25
Górnik Zabrze - KS Vive Kielce 29:25
HCB Karviná - KS Vive Kielce 29:29
Povážská Bystrica - KS Vive Kielce 24:31
Tatran Prešov - KS Vive Kielce 25:21