16.09.2022, 13:42
Zapowiedź

Początek wyjazdowego tournée

  • Maciej Szarek
  • Tekst

Drużyna Łomża Industria Kielce zagra w sobotę, 17 września, z Energą MKS Kalisz w ramach 3. serii PGNiG Superligi (godz. 18.00). Będzie to pierwsze z czterech wyjazdowych spotkań z rzędu, jakie czekają Mistrzów Polski. Żółto-biało-niebiescy przestrzegają, że w Kaliszu zawsze grało się trudno.

Nasi kolejni rywale mają za sobą dwa ligowe spotkania: na inaugurację PGNiG Superligi Energa MKS Kalisz przegrała z Azotami Puławy 24:29, by tydzień później pokonać ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 28:27. Najlepszym strzelcem zespołu jest Mateusz Góralski, który w ciągu 120 minut zanotował aż 19 bramek.

Drużyna Łomża Industria Kielce natomiast rzuciła się właśnie w wir walki w Lidze Mistrzów. Kilka dni temu kielczanie odnieśli spektakularne zwycięstwo nad HBC Nantes (40:33), a już w najbliższy czwartek czeka nas hitowe spotkanie z Barceloną.

Nie powiedziałbym, że mecz w Kaliszu to przystawka między Ligą Mistrzów – komentuje Krzysztof Lijewski – Energa, grając u siebie w domu, zawsze była silna i niebezpieczna. Przekonaliśmy się o tym nie jeden raz, gdy jechaliśmy tam nie do końca skoncentrowani, przez co mieliśmy duże problemy, żeby zbudować wysoką przewagę i nie było spokoju. Ostatnio Energa Kalisz wygrała bardzo prestiżowe ligowe derby z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego w dramatycznych okolicznościach. To na pewno pchnęło ich do przodu. Rywale przeszli małą rewolucję kadrową, ale wciąż mają w składzie topowych ligowców, jak Maciej Pilitowski czy Piotr Krupa. Według mnie kluczem do zwycięstwa będzie pilnowanie obrotowego przeciwnika i odcięcie podań do niego.

W ubiegłym sezonie z rywalizacji obu drużyn dwukrotnie zwycięsko wychodzili kielczanie: na wyjeździe podopieczni trenera Talanta Dujshebaeva wygrali 32:26, w Hali Legionów – 37:22.

Mecz w Kaliszu będzie dla drużyny Łomża Industria Kielce pierwszym z czterech kolejnych starć poza domem, jakie czekają teraz Mistrzów Polski. Wyjazdowe tournée kielczan zawiera wizyty w Kaliszu (17.09), Barcelonie (22.09), Kwidzynie (24.09) oraz Aalborgu (29.09).

Nie będzie problemów z mobilizacją – zapewnia Arkadiusz Moryto –  Pamiętamy, że w zeszłym roku w Kaliszu nie grało nam się łatwo, więc motywacją będzie to, żeby nie dopuścić do przestojów, jakie były w zeszłym sezonie. Nie ma mowy o lekceważeniu rywala. Jeśli się nie podchodzi do meczu czy nawet rozgrzewki na sto procent, często wynikają z tego głupie urazy. Oprócz tego wiemy, że w poprzednim sezonie o mistrzostwie zaważył bilans bramek, więc od początku rozgrywek chcemy wygrywać jak największą liczbą bramek.

Mecz Energa MKS Kalisz - Łomża Industria Kielce odbędzie się w sobotę, 17 września, o godz. 18.00. Transmisja będzie dostępna w serwisie Emocje.tv (LINK).