17.09.2022, 22:00
Komentarze

K. Lijewski: Zasłużyliśmy na wysokie zwycięstwo

Drużyna Łomża Industria Kielce pokonała Energę MKS Kalisz w ramach 3. serii PGNiG Superligi 43:26. Wysokie zwycięstwo skomentował drugi trener Mistrzów Polski, Krzysztof Lijewski.

Energa MKS Kalisz - Łomża Industria Kielce 26:43 (17:23) -> RELACJA

Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomża Industria Kielce: Jechaliśmy do Kalisza z nastawieniem, żeby wygrać i to w dobrym stylu. Pamiętamy ostatnie lata gry na tym parkiecie i zawsze mieliśmy tam problemy i ciężko nam się grało. Cieszę się, że teraz udało nam się zagrać dobrze od pierwszej do ostatniej minuty. Narzuciliśmy bardzo wysokie tempo przez kontrataki, dzięki którym rzuciliśmy wiele łatwych bramek. Z drugiej strony brakowało trochę agresji w obronie, przez co rzuciliśmy dużo, ale też straciliśmy wiele. W przerwie trener Talant Dujshebaev nakreślił kilka wskazówek i poprawiliśmy defensywę. Zasłużyliśmy na zdecydowane zwycięstwo. Odłączyliśmy rywalom najgroźniejszą broń, czyli współpracę z obrotowym. Piotr Krępa rzucił kilka bramek, ale nie był tak widoczny, jak w poprzednich meczach. Cieszy nasza dobra skuteczność, wysokie tempo i wykorzystane minuty przez młodych zawodników.