12.10.2022, 17:28
Młodzież Kadry narodowe

Młodzież zagra dla reprezentacji Polski (transmisja)

Sześciu zawodników KS Vive Kielce otrzymało powołania na zgrupowania młodzieżowych reprezentacji Polski. W oficjalnym terminie przewidzianym na dorosłe oraz juniorskie rozgrywki międzynarodowe, biało-czerwoni rozegrają mecze towarzyskie w trzech kategoriach wiekowych. Transmisje będą dostępne w Internecie.

Selekcjoner Zygmunt Kamys na zgrupowanie młodzieżowców do słoweńskiej Izoli zaprosił Szymona Wiadernego z seniorskiej drużyny Łomża Industria Kielce. Polacy rozegrają tam z gospodarzami towarzyski dwumecz.

Patryk Wasiak i Krystian Jurasik spotkają się z kolegami w Szczyrku. Reprezentacja juniorów pod okiem selekcjonera Rafała Bernackiego dwa razy zmierzy się sparingowo z Austrią.

Mariusz Jurasik, który opiekuje się reprezentacją juniorów młodszych, na zgrupowanie w Zakopanem powołał Marcela Latosińskiego. Na liście rezerwowej znajdują się ponadto Jakub Solnica i Olaf Tobera. Juniorzy młodsi dwukrotnie sparują z Norwegią.

Na specjalistyczną konsultację bramkarską trener Paweł Rydz zaprosił Jakuba Solnicę. Obóz szkoleniowy odbędzie się w Kielcach.

Towarzyskie mecze z Austrią i Norwegią będzie można obejrzeć w Internecie na kanale Youtube ZPRP Handball Polska (WIĘCEJ).

Reprezentacja młodzieżowa (2002/2003):

Powołani: Szymon Wiaderny

Mecze: ze Słowenią (Izola, 10-14.11)

Reprezentacja juniorów (2004/2005):

Powołani: Patryk Wasiak, Krystian Jurasik

Mecze: z Austrią (Szczyrk, 14-15.11)

Reprezentacja juniorów młodszych (2006/2007):

Powołani: Marcel Latosiński
Rezerwowi: Olaf Tobera, Jakub Solnica

Mecze: z Norwegią (Zakopane, 13-15.11)

Specjalistyczna konsultacja bramkarzy (Kielce, 16-19.11):

Powołani: Jakub Solnica