14.10.2022, 19:10
Poza boiskiem

Ruszają wyjątkowe licytacje na rzecz Leszka Salvy!

W przyszłą niedzielę (23 października) kieleccy dziennikarze rozegrają mecz z sędziami piłkarskimi. Wszystko, aby pomóc Leszkowie Salwie, który walczy o powrót do zdrowia po pęknięciu tętniaka. W ten weekend ruszą wyjątkowe licytacje.

Leszek to nietuzinkowa postać w świecie kieleckiego sportu. Zajmuje się głównie szczypiorniakiem, piłką nożną i bilardem. Ostatnio pracował w TVP3 Kielce.

2 listopada 2021 roku pękł mu tętniak. Leszek wygrał arcytrudny mecz o życie. Teraz rozgrywa kolejne spotkanie: o odzyskanie sprawności i powrót do rodziny oraz na sportowe areny. Obecnie przechodzi kosztowną rehabilitację w ośrodku niedaleko Aleksandrowa Łódzkiego.

Jako społeczność sportowa aktywnie włączamy się w pomoc naszemu przyjacielowi. W niedzielę, 23 października o godz. 10, rozegrany zostanie mecz charytatywny kieleckich dziennikarzy z drużyną Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają. Areną zmagań będzie stadion Orląt Kielce przy ul. Warszawskiej 338. Spotkaniu towarzyszyć będą liczne atrakcje i licytacje.

Mecz bowiem to tylko pretekst do pomagania. Wydarzenie rozpocznie się zdecydowanie wcześniej. W najbliższą niedzielę na facebookowym profilu Świętokrzyscy Sędziwie Piłkarscy Pomagają (https://www.facebook.com/profile.php?id=100057064915486) ruszą licytacje.

Zebraliśmy kilka atrakcyjnych przedmiotów. Będzie można zdobyć gadżety Korony Kielce i Łomża Industria Kielce z autografami, ale to nie wszystko. Ktoś będzie mógł zostać posiadaczem wyjątkowego portretu Karola Bieleckiego, który były świetny rozgrywający podpisał z tej okazji. Będą koszulki kadr ampfutbolistów i szczypiornistów z autografami, wyjątkowa piłka podpisana przez dziennikarskie legendy panów Szaranowicza i Szpakowskiego. Gortat, Hurkacz – też znane nazwiska i od nich też coś się znajdzie. Lista jest naprawdę długa – mówi Damian Wysocki z Radia eM Kielce.

Licytować będzie można za pośrednictwem komentarzy na Facebooku. Ich finał odbędzie się podczas niedzielnego spotkania. Osoby, które zasiądą na trybunach oraz sami zawodnicy będą mogli „przebić” internetowe oferty. Dodatkowo na miejscu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszki. Cały uzyskany dochód zostanie przekazany na leczenie Leszka Salwy.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Świętokrzyscy Sędziwie Piłkarscy Pomagają oraz społeczność dziennikarska.

ZBIÓRKA NA PORTALU SIEPOMAGA:

https://www.siepomaga.pl/leszek-salwa

WYDARZENIE NA FACEBOOKU:

https://www.facebook.com/events/580628363859543