25.10.2022, 16:16
Młodzież

Tydzień pod znakiem derbów

To był naprawdę pasjonujący tydzień w młodzieżowych rozgrywkach ligowych z udziałem drużyn KS Vive Kielce. Juniorzy kontynuują świetną passę w II lidze, drugi zespół zremisował natomiast w prestiżowych derbach Kielc z NLO SMS IV ZPRP Kielce. Juniorzy młodsi mają za sobą bratobójcze wewnątrzklubowe spotkanie, a młodzicy dopisali na swoje konto ligowe punkty dzięki walkowerowi UKS SMS Wybicki Kielce.

W ubiegłym tygodniu (od 17 do 23 października) zaplanowano cztery spotkania z udziałem młodzieżowych drużyn KS Vive Kielce. Ostatecznie do skutku doszły trzy mecze, ponieważ w rozgrywkach młodzików grę walkowerem oddała drużyna UKS SMS Wybicki Kielce.

Na parkiecie pojawili się za to juniorzy pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego, którzy kontynuują wspaniały start w II lidze i odnieśli piąte z kolei zwycięstwo w rozgrywkach. Tym razem nasi reprezentanci pokonali AZS AGH II Kraków 33:28, a najlepszym strzelcem spotkania był Jakub Pinda (9 bramek).

Druga drużyna juniorów, pod opieką trenera Pawła Sieczki, rywalizowała w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów. W bardzo prestiżowym starciu z NLO SMS IV ZPRP Kielce padł remis 32:32. Co prawda to nasza drużyna utrzymywała inicjatywę przez większość spotkania, ale w końcówce meczu na prowadzenie wyszli rywale. W ostatnich sekundach wyrównanie dała nam bramka Bartłomieja Malarza.

W nieco młodszej kategorii wiekowej terminarz skrzyżował ze sobą dwie drużyny juniorów młodszych KS Vive Kielce. Minimalne zwycięstwo odnieśli chłopcy trenera Kamila Siedlarza (41:40), ale bardzo ambitni podopieczni trenera Pawła Grecaka gonili rywali przez całą drugą połowę. Losy spotkania ważyły się do ostatnich minut.

W bieżącym tygodniu (od 24 do 30 października) na ligowych boiskach znów zobaczymy juniorów i juniorów młodszych. Wydarzeniem tygodnia będzie jednak IX Memoriał Jarka Tkaczyka w piłce ręcznej chłopców współorganizowany przez Klub Sportowy Vive Kielce oraz Szkołę Podstawową nr 39 w Kielcach. Więcej o planowanej imprezie TUTAJ.

II Liga Mężczyzn gr. 4, 6. kolejka, 22 października:

KS Vive II Kielce - AZS AGH II Kraków 33:28 (20:14)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Pinda 9, Adam Winiarski 8
Trener: Aleksander Litowski

Świętokrzyska Liga Juniorów, 3 kolejka, 21 października:

KS VIVE II Kielce - NLO SMS IV ZPRP Kielce 32:32 (19:16)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Karol Pęczkowicz, Bartosz Tkaczyk, Bartłomiej Malarz, Piotr Tarłowski (wszyscy po 4)
Trener: Paweł Sieczka

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 4. kolejka, 20 października:

KS Vive II Kielce - KS Vive III Kielce 41:40 (20:14)

Najwięcej bramek dla KS Vive II Kielce: Jakub Grdeń 10, Karol Szymonek i Jakub Borto po 7
Trener: Kamil Siedlarz

Najwięcej bramek dla KS Vive III Kielce: Dawid Adryan 12, Wiktor Malec 8
Trener: Paweł Grecak

Świętokrzyska Liga Młodzików, 1. kolejka, 20 października:

KS Vive II Kielce - UKS SMS Wybicki Kielce 10:0 (walkower)