02.11.2022, 09:03
Poza boiskiem

Rozgrywający bramkarzem, skrzydłowy instruktorem. Zawodnicy odwiedzili przedszkole

Marcin Batóg

Tekst

 

Pasję do sportu, zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej zaszczepiać trzeba już od najmłodszych lat. Dobrze wiedzą o tym zawodnicy Łomża Industria Kielce, którzy w miniony czwartek odwiedzili Przedszkole AQQ przy ul. 1 Maja w Kielcach. 

Z dzieciakami spotkali się zawodnicy Cezary Surgiel, Damian Domagała i Elliot Stenmalm. Dla nich była to nie tylko okazja do powrotu w czasy swojego dzieciństwa, ale też fajna przygoda edukacji przez zabawę. Co ważne, niektóre przedszkolaki były bardzo dobrze przygotowani na wizytę zawodników. Założyli nawet klubowe koszulki, a część z nich pochwaliła się, że na meczach w Hali Legionów była nie raz. 

Po serii zabaw integracyjnych przyszedł czas na wyzwanie. Tym było zdobycie bramki, gdy w rolę bramkarza wcielił się profesjonalny piłkarz ręczny. I to zadanie nie tylko najmłodszym, ale i samym sportowcom, sprawiło bardzo dużo radości. Bramkarzem został ten, który na co dzień ma za zadanie zdobywać jak najwięcej bramek, czyli Elliot Stenmalm. Z kolei instruktorem rzutów był Cezary Surgiel. Natomiast z nagrodami dla dzieciaków, które oddały już swoje rzuty czekał Damian Domagała. A tymi były maskotki ufundowane przez Sponsora Głównego drużyny Łomża Industria Kielce firmę Lewiatan.      

przedszkole_1maja_batog

Ale chyba najwięcej radości dzieciakom z Przedszkola AQQ sprawiła niespodziewana wizyta dzika Kiełka. To klubowa maskotka, która od lat obecna jest na meczach w Hali Legionów i cieszy się wielką popularnością wśród naszych najmłodszych kibiców. Na koniec tego miłego spotkania wszystkie grupy przedszkolach zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami oraz Kiełkiem.  

To było pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie zawodników Łomża Industria Kielce z przedszkolakami. W planach są już kolejne wizyty w tego typu placówkach. Tego typu wizyt chcielibyśmy odbywać jak najwięcej, również w szkołach podstawowych i średnich. Placówki, które chciałyby gościć u siebie zawodników mogą zgłaszać się na adres mailowy w.glowacki@kielcehandball.pl