14.11.2022, 19:53
Młodzież

Juniorzy wciąż niepokonani

Drużyna trenera Aleksandra Litowskiego odniosła ósme zwycięstwo w ósmym meczu rozgrywek II ligi. Tym razem nasi juniorzy pokonali SPR Stal Mielec (32:24). Oprócz nich, na młodzieżowych parkietach oglądaliśmy też juniorów młodszych i chłopców.

Ubiegły tydzień (od 7 do 13 listopada) należał przede wszystkim do zespołów pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego. Jego podopieczni rozegrali trzy spotkania i, co najważniejsze, wszystkie zakończyły się sukcesem.

Trener Litowski ma pod swoimi skrzydłami zarówno najstarszy, jak i najmłodszy rocznik w Klubie. Pierwsi, czyli juniorzy, kontynuują świetną serię na inaugurację II ligi. Nasi zawodnicy wygrali ósme spotkanie z rzędu. Tym razem ich ofiarą został SPR Stal Mielec (32:24). Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie, bo do przerwy kielczanie prowadzili minimalnie (15:14). Drudzy natomiast, czyli chłopcy, dopiero rozpoczęli rywalizację w Świętokrzyskiej Lidze Chłopców. Start przebiegł wyjątkowo pomyślnie, bo nasze pociechy ograły kolegów z Ostrowca Świętokrzyskiego (26:14) oraz z Sandomierza (29:8).

Ostatnie spotkanie z ubiegłego tygodnia to rywalizacja juniorów młodszych pod okiem trenera Pawła Sieczki. Również w tej kategorii wiekowej KS Vive Kielce zmierzył się z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim i ponownie wyszedł z tego starcia zwycięsko (34:28). W tym przypadku nasi zawodnicy bezpiecznie prowadzenie wypracowali jeszcze przed zmianą stron (19:14).

Pełną listę spotkań, wyników, najskuteczniejszych strzelców oraz trenerów można znaleźć w raporcie poniżej.