19.11.2022, 16:33
Komentarze

M. Kornecki: Trzymamy poziom

Krzysztof Lijewski i Mateusz Kornecki skomentowali wygrany mecz 11. serii PGNiG Superligi przeciwko Górnikowi Zabrze (40:24).

Górnik Zabrze - Łomża Industria Kielce 24:40 (10:21) -> RELACJA

Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomża Industria Kielce: Od początku meczu narzuciliśmy swój rytm i bardzo trudne warunki dla rywali. W oczach naszych zawodników widać było wielkie zaangażowanie i fajnie oglądało się ich w grze. W obronie widać było sportową złość, dzięki czemu wyprowadzaliśmy kontrataki. Nasz atak też był poukładany, choć przez pierwszy kwadrans graliśmy z praworęcznym zawodnikiem na prawym rozegraniu. Nam to jednak nie przeszkadzało, bo wypracowaliśmy dużo sytuacji, które zamieniliśmy na gole. Nasi bramkarze także stanęli na wysokości zadania. Myślę, że kontrolowaliśmy mecz od początku do końca. Bardzo cieszymy się też, że nie mamy żadnych nowych kontuzji. Choć Haukur Thrastarson został uderzony, nie zgłasza żadnych urazów. 

Mateusz Kornecki, bramkarz Łomża Industria Kielce: Cieszymy się, że trzymamy poziom. Wyjazdowy mecz w Zabrzu to zawsze gorący teren. Byliśmy dobrze nastawieni do spotkania, bardzo dobrze weszliśmy w mecz, dzięki czemu zbudowaliśmy wysoką przewagę. Trener uczulał nas przed spotkaniem, że Górnik to kandydat do medalu w PGNiG Superlidze i nie będzie łatwo.