22.11.2022, 13:50
News Poza boiskiem

Województwo świętokrzyskie wspiera Klub

Na 600 tys. zł opiewa nowa umowa Klubu z Województwem Świętokrzyskim. Na jej mocy region świętokrzyski będzie promowany przez drużynę Łomża Industria Kielce. - Choć jesteśmy małym województwem, chcemy wykorzystać swoje atuty, a takim jest Klub KS Vive Handball Kielce - mówił marszałek województwa Andrzej Bętkowski.

Byłem w czerwcu na Final Four w Kolonii. W Lanxess Arenie non stop słyszałem „Kielce, Kielce”. Choć „świętokrzyskie” nie padało, bo jest to za trudne słowo, to cieszyłem się, że region był tam obecny - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Właśnie wtedy oficjalnie podpisano umowę na promocję województwa poprzez Klub KS Vive Handball Kielce. Opiewa ona 600 tys. zł.

Zdajemy sobie sprawę z siły promocyjnej sportu. Klub jest marką nie do przecenienia, takich marek w naszym regionie nie jest wiele. Choć jesteśmy małym województwem, to chcemy wykorzystać swoje atuty, a takim jest Klub KS Vive Handball Kielce - dodał marszałek Bętkowski.

W imieniu Klubu umowę podpisali wiceprezes Marian Urban oraz członek rady nadzorczej Tadeusz Dziedzic.

Cieszę się, że władze województwa oraz radni sejmiku docenili Klub. Bo ma on blisko 60 lat, wrósł w lokalną społeczność, zrobił coś dla miasta i regionu - powiedział wiceprezes Urban. Wyliczał też, że w Klubie trenuje około pół tysiąca dzieciaków, a kibice przychodząc na mecze kulturalnie spędzają czas. - To wreszcie duża platforma wizerunkowa i marketingowa. Jedna z największych tego typu w Polsce. Znakomite narzędzie do promocji, co pokazują wszystkie wskaźniki ekwiwalentu reklamowego w kraju i Europie.

Kilkanaście dni temu poinformowano, że firma Van Pur S.A. wycofała się ze sponsorowania Klubu. Tym samym od nowego roku z nazwy zespołu zniknie słowo „Łomża”. Władze prowadzą teraz intensywne starania, by pozyskać nowego sponsora tytularnego.

Usilnie staramy się pozyskać sponsora, by mieć zapewniony budżet na funkcjonowanie w tym oraz w kolejnych sezonach - zapewnił wiceprezes Marian Urban.

Cieszymy się, że możemy tworzyć historię tak wielkiego Klubu. Ale też życie kulturalne i sportowe mieszkańców województwa - powiedział wicemarszałek województwa Marek Bogusławski.

Z kolei radny sejmiku Grzegorz Świercz podkreślił, że marka, jaką Klub wypracował jest warta promowania. - Ze względu na atmosferę w Hali Legionów, ale też dlatego, że ludzie na całym świecie mówią o Kielcach. Piłka ręczna jest bardzo popularna w Niemczech, Hiszpanii czy Francji, a te kraje są ważne gospodarczo dla Polski. I firmy stamtąd odnajdują nasze właśnie poprzez handball.