23.11.2022, 18:26
Zapowiedź

"Ta drużyna gra lepiej, niż wskazują wyniki"

W ramach 7. kolejki Ligi Mistrzów drużyna Łomża Industria Kielce podejmie norweskie Elverum Handball. Czwartkowe spotkanie zapowiadają trener Talant Dujshebaev oraz Igor Karačić. Początek meczu o godz. 20.45.

Champions League wraca do Hali Legionów po trzech tygodniach przerwy. Kolejnym rywalem drużyny Łomża Industria Kielce, która zajmuje obecnie drugą lokatę w tabeli Grupy B (prowadzi Barca), będzie norweskie Elverum Handball zamykające stawkę. Przeciwnicy w dotychczasowych sześciu spotkaniach wygrali tylko raz, pokonując przed własną publicznością Celje Pivovarną Lasko (31:29). Mistrzowie Polski w ostatniej kolejce pokonali Pick Szeged (37:30).

Co przed meczem mówią reprezentanci Łomża Industria Kielce?

Elverum Handball to zespół, który potrafi grać lepiej, niż wskazują na to wyniki. W klubie co roku pojawia się wielu młodych zawodników, dla których Liga Mistrzów to trampolina, by pokazać się w Europie. W ten sposób Elverum wypromowało choćby Erica Johanssona, który teraz z powodzeniem gra w THW Kiel. Elverum na każdej pozycji ma po dwóch solidnych graczy, w każdym meczu walczą do końca, ale ten młody zespół potrzebuje czasu, by się rozwinąć. Jestem pewien, że w lutym i w marcu będą grać jeszcze lepiej. Teraz gramy jednak u siebie w domu, a z naszą publicznością zawsze mamy więcej możliwości. Kto wie, co stanie się z klubem po zakończeniu sezonu, dlatego tym bardziej doceniajmy każdy mecz – komentuje Talant Dujshebaev.

Igor Karačić dodaje – Mogę powiedzieć tyle, że to my jesteśmy faworytem meczu z Elverum Handball i mam nadzieję, że wygramy to spotkanie. Damy z siebie wszystko, by tak się stało. Rywale grają szybko, dobrze w obronie, ale jeśli zagramy na sto procent naszych możliwości i będziemy dobrze walczyć, wygramy.

Podczas spotkania z Elverum Handball dostępny będzie najnowszy numer klubowego magazynu #dawajDAWAJ. W przerwie meczu prowadzone będą zapisy na wyjazdowy mecz PGNiG Superligi do Płocka (WIĘCEJ).

Mecz Łomża Industria Kielce - Elverum Handball odbędzie się w czwartek 24 listopada o godz. 20.45. Bilety dostępne są w serwisie Ebilet.pl (LINK). Transmisja na kanale Eurosport 1 oraz w Eurosport Player.