03.12.2022, 09:00
Komentarze

K. Lijewski: Na długo zapamiętam ten mecz

Drugi trener drużyny Łomża Industria Kielce Krzysztof Lijewski skomentował wygrane spotkanie nad Agred KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski (45:23). Dla “Lijka” była to podróż w rodzinne strony.

Krzysztof Lijewski, drugi trener Łomża Industria Kielce: W pierwszych minutach szło nam bardzo ciężko. Wyszło to, że nie mieliśmy żadnej jednostki treningowej po powrocie z Elverum i do meczu z Ostrowem przygotowaliśmy się wyłącznie na podstawie analizy taktycznej. Dlatego na początku meczu graliśmy zbyt pasywnie i chaotycznie. W obronie było widać ciężkie nogi, ale po pierwszym kwadransie zawodnicy wrzucili kolejny bieg i dzięki dobrej obronie wyprowadziliśmy kontrataki. Zbudowaliśmy wtedy bezpieczną przewagę i w ataku pozycyjnym grało nam się luźniej. W drugiej połowie kontrolowaliśmy wynik i mogę powiedzieć, że byliśmy zdecydowanie lepsi od rywali. Z prywatnej strony mogę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że wróciłem do Ostrowa i po tylu latach miałem przyjemność być w nowej hali ze wspaniałymi kibicami. To dla mnie fajna historia, którą zapamiętam na długo.