05.12.2022, 12:07
Młodzież

Juniorzy liderami II Ligi!

Drużyna juniorów KS Vive Kielce pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego pokonała SPR Górnik Zabrze (36:31) w meczu na szczycie rozgrywek II Ligi. Zwycięstwo pozwoliło naszej drużynie zająć miejsce zabrzan w fotelu lidera tabeli. Ligowe spotkania rozegrali także juniorzy młodsi.

W ubiegłym tygodniu (od 28 listopada do 4 grudnia) drużyny młodzieżowe KS Vive Kielce rozegrały pięć spotkań, z czego trzy zakończyły się sukcesem żółto-biało-niebieskich.

Meczem tygodnia było starcie pierwszej i drugiej drużyny w II lidze. Zarówno KS Vive Kielce, jak i SPR Górnik Zabrze, do sobotniego spotkania podchodziły z kompletem zwycięstw. Kielczanie, grający na własnym parkiecie, pokonali rywali 36:31, broniąc przewagi wypracowanej do przerwy (20:15). Wygrana w bezpośrednim pojedynku sprawiła, że ekipy zamieniły się miejscami w ligowej tabeli i palmę pierwszeństwa przejął wciąż niepokonany w tym sezonie KS Vive Kielce!

Aż trzy spotkania w ramach zmagań na szczeblu wojewódzkim rozegrali juniorzy młodsi. Chłopcy trenera Pawła Grecaka pokonali SPR Wisłę Sandomierz (56:25), podopieczni trenera Pawła Sieczki triumfowali nad KSSPR Końskie (45:12), natomiast KSZO Ostrowiec Świętokrzyski okazał się lepszy od drużyny trenera Kamila Siedlarza (28:40). Piąte zwycięstwo w pięciu meczach umocniło jednak KS Vive I Kielce (zespół trenera Pawła Sieczki) na pierwszym miejscu w tabeli.

Ostatnie spotkanie ubiegłego tygodnia znów należało do graczy trenera Sieczki. Jego zespół rywalizuje w dwóch kategoriach wiekowych i zmierzył się ze starszymi kolegami z NLO SMS IV ZPRP Kielce. Po bardzo wyrównanym meczu nasi chłopcy musieli przełknąć gorycz porażki (30:34), choć do przerwy prowadzili dwiema bramkami (17:15).

Pełen raport wyników, najlepszych strzelców oraz trenerów można znaleźć poniżej.

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 6. kolejka, 4 listopada:
KS Vive III Kielce - SPR Wisła Sandomierz 56:25 (24:12)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Dawid Adryan 16
Trener: Paweł Grecak

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 6. kolejka, 4 listopada:
KS Vive II Kielce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 28:40 (14:19)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Dawid Komisarczyk 9
Trener: Kamil Siedlarz

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 6. kolejka, 4 listopada:
KS Vive I Kielce - KSSPR Końskie 45:12 (20:6)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz i Jakub Osuch (po 10)
Trener: Paweł Sieczka

II Liga, 12. kolejka, 3 grudnia:
KS Vive II Kielce - SPR Górnik Zabrze 36:31 (20:15)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Lubczyński 13
Trener: Aleksander Litowski

Świętokrzyska Liga Juniorów, 8. kolejka, 30 listopada:
NLO SMS IV ZPRP Kielce - KS Vive II Kielce 34:30 (15:17)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz 5
Trener: Paweł Sieczka