06.12.2022, 10:56
Młodzież

Uczniowie trenowali pod okiem mistrzów Polski

Ponad 30 uczniów klasy sportowej z kieleckiej Szkoły Podstawowej nr 39 wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez Tomasza Gębalę i Artsema Karaleka. 

Od lat KS Vive Handball Kielce współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 39, gdzie prowadzona jest klasa sportowa o profilu piłki ręcznej. Uczniowie już od czwartej klasy, dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcji wychowania fizycznego, mogą poznawać szczypiorniaka pod okiem doświadczonych trenerów i pedagogów. Jedną z takich osób jest Aleksandr Litowski, który od lat zarówno w naszym klubie, jak i w SP nr 39, zajmuje się trenowaniem nastolatków. 

To właśnie jego zaproszenie przyjęli w poniedziałek 5 grudnia zawodnicy Łomży Industrii Kielce i poprowadzili zajęcia dla klasy sportowej. W rolę trenerów wcielili się kołowy Arstem Karalek oraz rozgrywający Tomasz Gębala. 

karalek_trening_sp39

Po podzieleniu całej grupy na dwie części obaj zawodnicy pokazali uczniom kilka różnorodnych ćwiczeń. I co ważne, każde z nich dotyczyło tej dziedziny, w której sami czują się najlepiej. Białorusin nacisk położył przede wszystkim na grę w ataku i współpracę rozgrywającego z kołowym, a Polak tłumaczył ustawienie w obronie. Uczniowie uważnie słuchali wskazówek udzielanych przez swoich idoli i starali się jak najszybciej wprowadzić je do swojej gry. Nie zabrakło oczywiście dynamicznych akcji rzutowych i efektowych parad bramkarskich. 

Warto też wspomnieć, że z antresoli sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 39 treningowi prowadzonemu przez Tomasza Gębalę oraz Artsema Karaleka przyglądali się inni uczniowie, którzy z zazdrością patrzyli na swoich kolegów instruowanych przez mistrzów Polski z Łomży Industrii Kielce. Na zakończenie sportowcy wcielili się w rolę świętych Mikołajów i wręczyli uczestnikom upominki.

Szkoła Podstawowa nr 39 od wielu lat współpracuje z KS Vive Hanball Kielce oraz z Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Uczniowie klas sportowych są członkami klubu i biorą udział w rozgrywkach piłki ręcznej prowadzonych przez Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. W ramach ogólnopolskiego programu Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej (program ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki) uczniowie uczestniczą w zajęciach sportowych, konsultacjach wojewódzkich oraz letnich konsultacjach ogólnopolskich.