07.12.2022, 21:13
raport zdrowotny

Kontuzja Haukura Thrastarsona

Rozgrywający drużyny Łomża Industria Kielce, Haukur Thrastarson, doznał groźnie wyglądającej kontuzji polana podczas wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów przeciwko OTP Pick Szeged (31:28). "Niestety, spodziewamy się najgorszego scenariusza, czyli uszkodzenia więzadła krzyżowego w kolanie" - komentuje Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta Mistrzów Polski.

Islandczyk upadł na parkiet w trakcie pierwszej połowy spotkania w Segedynie. "Haki" niefortunnie wylądował po wyskoku, a jego noga wygięła się w nienaturalny sposób. Rozgrywający od razu złapał się za kolano, sygnalizując poważną kontuzję. Parkiet opuścił przy asyście kolegów i nie powrócił już do gry.

Thrastarson podobną kontuzję odniósł w październiku 2020 roku podczas spotkania w Elverum. Wstępną diagnozę po meczu w Segedynie stawia Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta drużyny Łomża Industria Kielce.

Haki od razu pojechał na badania rezonansu magnetycznego. Niestety, chyba nie mamy żadnych złudzeń po tym, co zobaczyliśmy na boisku. Spodziewamy się najgorszego, czyli kolejnego urazu Haukura w postaci uszkodzenia więzadła krzyżowego w kolanie. Serce bardzo podpowiada, że nie musi tak być, ale wszystko na to wskazuje. Jedyną rzeczą na pocieszenie jest fakt, że kontuzja dotyczy drugiej nogi, która nie ucierpiała dwa lata temu - mówi Mgłosiek.