08.12.2022, 14:51

Wspólne tańce, śpiewy i wyścig raczkujących bobasów. Zapraszamy na Dziki Mecz

Szereg atrakcji czeka na kibiców Łomży Industrii Kielce po ostatnim w tym sezonie meczu w Hali Legionów. Tuż po ostatnim gwizdku sędziego w spotkaniu EHF Ligi Mistrzów przeciwko Celje Pivovarna Lasko na parkiecie pojawią się młodzi tancerze, ścigające się raczkujące maluchy, „deszcz” maskotek, a wszystko zwieńczy Dziki Mecz z udziałem zawodników pierwszego zespołu. 

Dziki Mecz to już klubowa tradycja. Od lat po ostatnim spotkaniu w roku kalendarzowym organizowany jest boiskowy pojedynek dzieci i zawodników pierwszej drużyny. Dla najmłodszych będzie to niezapomniana okazja do poznania, gry, ale i drobnej rywalizacji ze swoimi idolami. Towarzyszy mu zawsze bożonarodzeniowa oprawa. Dlatego zachęcamy kibiców, by wzięli ze sobą świąteczne gadżety - czapki mikołajowe, uszy renifera, elfa lub inne tego typu akcesoria. Ale również prosimy, by wzięli maskotki, które zostaną przekazane do kieleckich szpitali dziecięcych.

dziki mecz fernandez ptak

Tegoroczny Dziki Mecz odbędzie się w czwartek 15 grudnia tuż po zakończonym pojedynku EHF Ligi Mistrzów, w którym Łomża Industria Kielce podejmie słoweńskie Celje Pivovarna Lasko (jego początek o godz. 18.45). Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego przygotowaliśmy dla kibiców mnóstwo atrakcji, które odbędą się na parkiecie. 

Na początek zaplanowano taneczny występ grupy młodzieżowej z Zespołu Szkół Społecznym im. M. Reja w Kielcach. Tuż po nim odbędzie się wyścig… raczkujących bobasów. To atrakcja coraz bardziej popularna w trakcie przerw podczas imprez sportowych, która wywołuje niemniej emocji niż mecz dorosłych zawodników. Już teraz zapraszamy rodziców, którzy chcieliby, aby ich pociecha (jeszcze niechodząca) wystartowała w takim wyścigu. Prosimy, by zgłaszać dzieci, które jeszcze nie chodzą, a także, by podczas wyścigu obecnych było dwoje opiekunów. Zgłoszenia przyjmujemy pod adres e-mail klub@kielcehandball.pl (w tytule prosimy wpisać „Zgłoszenie na wyścig bobasów”). Z kolei po wyścigu maluchów zaprosimy wszystkich kibiców do wspólnego śpiewania świątecznych utworów oraz tańców. 

Pojawią się także - zaproszone przez dobrego ducha kieleckiego zespołu, czyli Dzika Kiełka - inne maskotki, które się z nim przyjaźnią. Bedą to maskotki m.in. Azotów-Puławy, Korony Kielce, Binkowski Resort, Zakładu Doskonalenia Zawodowego, Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Wodociągów Kieleckich, Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, Echa Dnia czy PSB Mrówka. Wszystkie maskotki będą zachęcać najmłodszych kibiców do wspólnej zabawy.

alex_pulawy_ptak

A potem na parkiecie pojawią już bohaterowie Dzikiego Meczu. Z kolei maskotki wyjadą na boisko na wojskowym quadzie z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz w asyście policyjnych motocykli. 

Na pierwszy gwizdek Dzikiego Meczu prosimy, by z trybun rzucone zostały maskotki. I to jak najwięcej maskotek. Wszystkie zostaną zebrane i przekazane do kieleckich szpitali dziecięcych. Z tego powodu prosimy, by pluszaki były w jak najlepszych stanie, by były czyste i by mogły służyć młodym pacjentom jak najdłużej. 

Dziki Mecz potrwa około kwadransa. Po nim będzie możliwość otrzymania od zawodników Łomży Industrii Kielce autografów oraz zrobienia pamiątkowych zdjęć.  

Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców! Do zobaczenia podczas Dzikiego Meczu!