09.12.2022, 14:40
News raport zdrowotny

Diagnoza urazu Haukura Thrastrsona

To już pewne - Haukur Thrastarson zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Z urazem stopy zmaga się natomiast Benoit Kounkoud. 

Badanie wykonane jeszcze w Segedynie po meczu pozbawiło nas wszelkich złudzeń. Haukur Thrastarson doznał zerwania więzadeł krzyżowych w prawej nodze. Będzie konieczna operacja rekonstrukcji - informuje Tomasz Mgłosiek, fizjoterapeuta i trener odnowy biologicznej w Łomży Industrii Kielce.

Przypomnijmy, że 21-letni Islandczyk kontuzji doznał podczas czwartkowego starcia w EHF Lidze Mistrzów przeciwko OTP Bank Pick Szeged. W 23. minucie podczas próby rzutu z wyskoku zawodnik źle wylądował na parkiecie. Efektem tego upadku był właśnie ten bardzo poważny uraz. Tuż po upadku za głowę złapał się trener Talant Dujshebaev oraz inni zawodnicy na ławce. Rozgrywający kieleckiej drużyny przy pomocy kolegów opuścił boisko. 

Widzę w tej sytuacji optymistyczne akcenty. Pierwszy to taki, że nie jest to znów to więzadło, które już było rekonstruowane. Również młody wiek działa na korzyść zawodnika. Przykre jest to, że to druga poważna kontuzja w ciągu dwóch lat. W tym sezonie „Haki” zaczął już grać tak, jak go pamiętamy sprzed pierwszego urazu. To najgorszy moment, bo odbudował formę - mówi trener Tomasz Mgłosiek. 

Z gry w najbliższych dwóch meczach (11 grudnia z Wisłą Płock i 15 grudnia z Celje Pivavaro Lasko) wykluczony też jest Benoit Kounkoud. Francuski skrzydłowy doznał urazu rozcięgna podeszwowego. To inny rodzaj kontuzji niż ta, którą miał przez kilka tygodni tego sezonu, bo wówczas były to uszkodzone więzadła w stawie skokowym.

W trakcie jednego z meczów zawodnik zgłosił ból. Okazało się, że jest to uraz rozcięgna podeszwowego. Wstrzyknięte zostało osocze, bo chcemy przyspieszyć regenerację - wyjaśnia Tomasz Mgłosiek.