07.01.2023, 17:26
Młodzież

Nasza młodzież dominuje w województwie

Trwa zimowa przerwa w młodzieżowych rozgrywkach wojewódzkich. Na przełomie roku zawodnicy KS Vive Kielce dominują w regionie, plasując się na pierwszym miejscu w trzech z czterech kategorii wiekowych. Co więcej, juniorzy przewodzą stawce także w seniorskiej II lidze.

Świąteczno-zimowa przerwa w młodzieżowym kalendarzu gier to dobry moment na podsumowanie dokonań naszych zawodników w pierwszej części sezonu 2022/2023. W bieżących rozgrywkach KS Vive Kielce reprezentuje dwanaście drużyn w pięciu kategoriach wiekowych.

II liga

Drużyna juniorów pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego fantastycznie radzi sobie w seniorskich rozgrywkach II ligi, w ramach której nasi gracze niejednokrotnie mierzą się z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. KS Vive Kielce przewodzi ligowej tabeli z kompletem dwunastu zwycięstw na koncie. Co więcej, na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców plasuje się Jakub Pinda (102 bramki w 12 meczach).

II liga

Junior

W Świętokrzyskiej Lidze Juniorów udział brały dwie drużyny pod egidą KS Vive Kielce: ekipa trenera Aleksandra Litowskiego (ta sama, co w II lidze) oraz Pawła Sieczki. Czas przeszły został użyty w tym przypadku celowo, bo zmagania w ŚLJ dobiegły końca jeszcze przed Nowym Rokiem. 

Po raz kolejny suchą stopą przez rozgrywki przeszła wciąż niepokonana drużyna trenera Litowskiego. Na trzeciej lokacie zawody zakończył zespół trenera Sieczki. Drugie miejsce w stawce przypadło NLO SMS IV ZPRP Kielce, która wg przepisów nie liczy się jednak w walce o promocję na szczebel centralny. Dlatego też w Mistrzostwach Polski zobaczymy obie drużyny KS Vive Kielce, a tytułu bronić będzie zespół pod wodzą trenera Litowskiego. Jeśli chodzi o występy indywidualne, na drugim miejscu wśród strzelców jest Olaf Trela z KS Vive I Kielce (43 bramki w 7 meczach).

Juniorzy

Junior młodszy

Mniej więcej na półmetku wojewódzkich zmagań znajdują się juniorzy młodsi. W tej kategorii wiekowej reprezentują nas trzy drużyny pod wodzą trenerów Pawła Sieczki, Pawła Grecaka i Kamila Siedlarza. Po sześciu seriach w fotelu lidera zasiada zespół KS Vive I Kielce trenera Sieczki (ten sam, który występuje w kategorii juniorów). O awans na szczebel centralny wciąż walczą także podopieczni Pawła Grecaka, którzy ze stratą trzech punktów do rywali z Ostrowca Świętokrzyskiego zajmują trzecią pozycję. Na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców jest Dawid Adryan z KS Vive III Kielce (65 bramek w 6 meczach).

junior młodszy

Młodzik

W rozgrywkach młodzików na parkietach rywalizują zespoły trenerów Aleksandra Litowskiego i Tomasza Litwina. Wyżej w tabeli plasuje się KS Vive I Kielce pod opieką pierwszego z nich, który zajmuje drugie miejsce ze stratą trzech punktów do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (w tabeli na zdjęciu nie uwzględniono spotkania z ostatniej serii, w której KS Vive I Kielce pokonał KS Vive II Kielce 30:19). Na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców jest Mateusz Tkaczyk z KS Vive I Kielce (43 gole w 4 meczach).

młodzik

Chłopcy

Wśród najmłodszych KS Vive Kielce reprezentują aż cztery zespoły. Z chłopcami pracują trenerzy Aleksander Litowski, Monika Kiniorska, Michał Cieślik i Dominik Czerwiński. Do tej pory rozegrano sześć kolejek, a najlepiej spisuje się KS Vive I Kielce pod okiem trenera Aleksandra Litowskiego. Na pozostałych miejscach ligowego podium są jeszcze dwie żółto-biało-niebieskie drużyny. Na drugim miejscu wśród strzelców jest Patryk Adamczyk z KS Vive I Kielce (46 bramek w sześciu meczach).

chłopcy