16.01.2023, 12:29
News

Wracamy do treningów 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcin Batóg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na razie w bardzo okrojonym składzie do treningów w nowym roku wrócili zawodnicy Industrii Kielce. - Mamy już doświadczenie pracy w takich warunkach - zaznacza trener Talant Dujshebaev.

Do takiego początku każdego kolejnego roku kalendarzowego sztab szkoleniowy kieleckiej ekipy jest już przyzwyczajony. Ze względu na odbywające się w styczniu każdego roku mistrzostwa Europy lub świata, zdecydowana większość drużyny powołana jest do swoich narodowych reprezentacji. 

Przypomnijmy, że z Kielc na trwające właśnie w Polsce i Szwecji mistrzostwa świata pojechało aż 13 zawodników. 

Zawodnicy Industrii Kielce przygotowania do drugiej rundy sezonu rozpoczęli na razie w trzyosobowym składzie. To Białorusin Artsem Karalek, Szwed Elliot Stenmalm oraz młodzieżowy reprezentant Polski Szymon Wiaderny. W ubiegłym tygodniu trenowali indywidualnie w Hali Legionów według wytycznych trenera przygotowania fizycznego Krzysztofa Palucha. W poniedziałek z grupą trenowali też wracający po kontuzjach Cezary Surgiel oraz Damian Domagała. Z kolei Paweł Paczkowski oraz Haukur Thrastarson przechodzą rehabilitację po ciężkiej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. 

- Mamy doświadczenie w pracy w takim okresie. Najważniejsze, by zawodnicy byli dobrze przygotowani pod względem fizycznym i mentalnym. Będzie trudno przeprowadzać zadania taktyczne, bo nie ma z nami bramkarza - mówił przed pierwszym treningiem z zespołem w tym roku trener Talant Dujshebaev. 

- Treningi w trójkę są ciężkie pod względem psychologicznym. A przecież trzeba ćwiczyć na sto procent. Nie mamy bramkarza, by porzucać na bramkę dlatego pewnie skupimy się na treningach fizycznych - dodaje kołowy mistrzów Polski Artsem Karalek. 

Cały czas władze klubu poszukują sponsora, który zagwarantuje istnienie zespołu na dotychczasowym poziomie sportowym. Ale jak podkreślają zarówno trener, jak i Artsem Karalek, starają się o tym nie myśleć. - Wszyscy oczekujemy na informacje. Jesteśmy profesjonalistami i będziemy walczyć do końca - zaznacza Talant Dujshebaev. 

- To wyzwanie dla władz klubu. Prezes Servaas obiecał, że da nam informację, teraz władze robią co do nich należy, a my skupiamy się na treningach - dodał Artsem Karalek.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kończą się 29 stycznia. W kolejnym tygodniu kielczanie rozpoczną drugą rundę PGNiG Superligi meczem w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszą Piotrcovią, Z kolei już 9 lutego żółto-biało-niebieskich czeka arcyważny i prestiżowy mecz w EHF Lidze Mistrzów. W Wunderino Arenie kielczanie zmierzą się z THW Kiel. Będzie to rewanż za październikowy pojedynek w Hali Legionów, kiedy to gospodarze po pasjonującym spotkaniu wygrali 40:37. Natomiast pierwszy tegoroczny mecz przed własną publicznością Industria Kielce rozegra w PGNiG Superlidze z Sandrą Spa Pogoń Szczecin. Terminarz ligi polskiej nie został jeszcze ogłoszony. 

Przypominamy, że trwa sprzedaż biletów w pakiecie na dwa ostatnie pojedynki fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów w Hali Legionów - z duńskim Aalborgiem Handbold oraz słynną FC Barceloną. Bilety dostępne za pośrednictwem portalu bilety.kielcehandball.pl oraz w klubowej kasie. Szczegółowe informacje i cennik dostępne TUTAJ.