16.01.2023, 12:27
Młodzież

Juniorzy młodsi rozpoczęli grę w 2023 roku

Pierwsze spotkania grup młodzieżowych KS Vive Kielce w 2023 roku należały do juniorów młodszych. W ubiegłym tygodniu (od 9 do 15 stycznia) na parkiecie obejrzeliśmy wszystkie trzy zespoły żółto-biało-niebieskich. Zawodnicy trenerów Pawła Sieczki i Kamila Siedlarza zmierzyli się w bratobójczych derbach.

To juniorzy młodsi jako pierwsi wrócili do gry po świąteczno-zimowej przerwie. Już na samym początku mieliśmy okazję obejrzeć pierwsze w tym roku wewnątrzklubowe derby. W ramach 7. kolejki Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych zmierzyła się pierwsza i ostatnia drużyna w ligowej tabeli, czyli odpowiednio podopieczni trenerów Pawła Sieczki i Kamila Siedlarza.

Zgodnie z układem stawki, zwyciężył wyżej notowany (i rok starszy) zespół KS Vive I Kielce. Siedem bramek zdobył Jakub Osuch, a dla KS Vive II Kielce najczęściej trafiał Karol Kulesza (8). Co ciekawe, jeszcze do przerwy liderzy tabeli prowadzili tylko jedną bramką (18:17).

Podobny przebieg miało spotkanie z udziałem KS Vive III Kielce pod wodzą trenera Pawła Grecaka. Nasi zawodnicy do szatni schodzili z minimalnym prowadzeniem w meczu przeciwko KSSPR Końskie (17:16), ale po zmianie stron wyraźnie udowodnili swoją wyższość (42:27). Osiem bramek dla naszej drużyny zdobył Stanisław Fogiel.

W tabeli ŚLJM pierwsze miejsce utrzymuje KS Vive I Kielce. Drugą lokatę okupuje zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a trzy punkty straty odrobić próbuje KS Vive III Kielce. Do końca rywalizacji pozostały cztery kolejki. Awans do Mistrzostw Polski wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Pełny raport wyników, najlepszych strzelców i trenerów można znaleźć poniżej. 

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 7. kolejka, 13/14 stycznia:

KS Vive I Kielce - KS Vive II Kielce 39:30 (18:17)
Najwięcej bramek dla KS Vive I Kielce: Jakub Osuch 7
Trener: Paweł Sieczka
Najwięcej bramek dla KS Vive II Kielce: Karol Kulesza 8
Trener: Kamil Siedlarz

KSSPR Końskie - KS Vive III Kielce 27:42 (16:17)
Najwięcej bramek dla KS Vive III Kielce: Stanisław Fogiel 8
Trener: Paweł Grecak