21.01.2023, 10:28
Kadry narodowe

Popis "Matiego" w meczu z Czarnogórą

Reprezentacja Polski pokonała Czarnogórę w meczu fazy zasadniczej Mistrzostw Świata 2023 (27:20). Biało-czerwonych do zwycięstwa poprowadził Mateusz Kornecki, który między polskimi słupkami spędził pełną godzinę i zatrzymał równo połowę rzutów rywali. Pięć bramek rzucił Szymon Sićko, a swój występ przedwcześnie zakończył Arkadiusz Moryto.

Triumf nad Czarnogórcami to drugie zwycięstwo reprezentacji Polski w trakcie MŚ 2023. Choć drużyna selekcjonera Patryka Rombla straciła już szanse na awans do ćwierćfinału, w starciu z ekipą z Bałkanów Polacy wykazali się dużą wolą walki i zaangażowaniem. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia gospodarzy (4:1), które utrzymało się do przerwy (11:8). Po zmianie stron przewaga Polaków zarysowała się jeszcze mocniej, czego efektem siedmiobramkowa różnica na koniec meczu (27:20).

Zawodnikiem meczu wybrany został Mateusz Kornecki. Dość powiedzieć, że bramkarz Industria Kielce obronił aż 18 rzutów i zanotował 50% skuteczności. Dobry mecz w ataku rozegrał także Szymon Sićko, autor pięciu bramek. W obronie długimi fragmentami występował Tomasz Gębala. Nieco gorsze wspomnienia z meczu z Czarnogórą zabierze Arkadiusz Moryto, który jeszcze w trakcie pierwszej połowy obejrzał czerwoną kartkę za faul na rzucającym skrzydłowym rywali.

W meczu nie wziął udziału Michał Olejniczak.

Polska - Czarnogóra 27:20 (11:8)

Mateusz Kornecki: 1 bramka, 18 interwencji, 50% skuteczności
Arkadiusz Moryto: 1 bramka, czerwona kartka, 22 minuty
Szymon Sićko: 5 bramek, 2 straty, 27 minut
Tomasz Gębala: 1 asysta, 2 minuty kary, 30 minut