24.01.2023, 12:00
Młodzież

Trzecie miejsce juniorów w Lubinie

Drużyna juniorów pod wodzą trenera Pawła Sieczki zajęła trzecie miejsce w turnieju fazy 1/16 finału Mistrzostw Polski. Do kolejnej rundy awansowały dwie najlepsze drużyny. W tym samym czasie na parkiecie Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych z powodzeniem rywalizowała drużyna Kamila Siedlarza, która pokonała SPR Wisłę Sandomierz.

Dzięki bardzo dobrej postawie w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów KS Vive Kielce w rozgrywkach Mistrzostw Polski Juniorów reprezentowały dwie drużyny. Pierwsza z nich pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego turniej 1/16 finału rozgrywała w Kielcach. Żółto-biało-niebiescy po zmaganiach pełnych emocji awansowali do kolejnego etapu. Więcej o rywalizacji w hali na ul. Krakowskiej pisaliśmy TUTAJ.

Równolegle druga drużyna pod opieką trenera Pawła Sieczki udała się do Lubina. Tam kielczanie zmierzyli się z SFK Spartą Oborniki, SMS Zagłębiem Lubin i Gwardią Opole. Niestety, dwie porażki w dwóch pierwszych meczach oznaczały, że nasi zawodnicy nie zagrają w kolejnej rundzie. Warto jednak pamiętać, że drużyna trenera Sieczki złożona jest z zawodników młodszych niż rywala, więc zdobyte doświadczenie ma zaprocentować w następnym sezonie.

Zwycięstwem zakończyło się za to spotkanie KS Vive II Kielce w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych. Drużyna prowadzona przez trenera Kamila Siedlarza pokonała SPR Wisłę Sandomierz 30:28. Świetne zawody rozegrał Jakub Grdeń, który dla naszego zespołu zdobył aż 10 bramek.

Turniej 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów, Lubin, 20-22 stycznia:

SKF KPR Sparta Oborniki - KS Vive II Kielce 37:28 (15:17)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Bartłomiej Malarz, Karol Pęczkowicz, Jakub Janus (wszyscy po 5)
Trener: Paweł Sieczka

SMS Zagłębie I Lubin - KS Vive II Kielce 34:24 (19:9)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Marcel Latosiński 7

KS Vive II Kielce - Gwardia I Opole 42:26 (16:20)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Marcel Latosiński 9

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 8. kolejka, 21 stycznia:

KS Vive II Kielce - SPR Wisła Sandomierz 30:28 (15:13)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Grdeń 10
Trener: Kamil Siedlarz