31.01.2023, 12:49
Młodzież

Szczęśliwa trzynastka dla naszych juniorów

Zespół juniorów pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego wciąż pozostaje niepokonany w rozgrywkach II ligi! KS Vive Kielce wygrał trzynasty mecz z rzędu i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. W ubiegłym tygodniu (od 23 do 29 stycznia) odbyły się także klubowe derby juniorów młodszych.

Wciąż nie ma mocnego na KS Vive Kielce w rozgrywkach II ligi. W pierwszym meczu po powrocie do gry po świąteczno-zimowej przerwie gracze trenera Aleksandra Litowskiego pokonali MOSiR Bochnię 46:32. Żółto-biało-niebiescy bezpieczną przewagę wypracowali dopiero w drugiej połowie sobotniego meczu, bo do szatni oba zespoły schodziły z równą liczbą bramek (18:18). Najlepszym strzelcem w meczu był Jakub Pinda, autor 10 goli. To trzynaste zwycięstwo KS Vive Kielce w trzynastym meczu II ligi.

Dzień wcześniej doszło do klubowych derbów w ramach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych. Liderzy tabeli pod wodzą trenera Pawła Sieczki (KS Vive I Kielce) pokonali trzecią ekipę w stawce pod okiem trenera Pawła Grecaka (KS Vive III Kielce). Mecz zakończył się wynikiem 47:32, a najwięcej bramek zdobyli Stanisław Fogiel (8) i Jakub Janus (7).

II Liga, 15. kolejka, 28 stycznia:
KS Vive Kielce - MOSiR Bochnia 46:32 (18:18)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Pinda 10
Trener: Aleksander Litowski

Świętokrzyska Liga Juniorów Młodszych, 8. kolejka, 27 stycznia:
KS Vive III Kielce - KS Vive I Kielce 32:47 (18:20)

Najwięcej bramek dla KS Vive III Kielce: Stanisław Fogiel 8
Trener: Paweł Grecak
Najwięcej bramek dla KS Vive I Kielce: Jakub Janus 7
Trener: Paweł Sieczka