02.02.2023, 11:34
Zapowiedź

Industria Kielce wznawia rozgrywki ligowe. Na początek Piotrkowianin

  • Maciej Szarek
  • Tekst

Powraca piłka ręczna w klubowym wydaniu! W piątek, 3 lutego, drużyna Industria Kielce zainauguruje rundę wiosenną PGNiG Superligi. Na start drugiej części sezonu Mistrzowie Polski udadzą się do Piotrkowa Trybunalskiego. Początek spotkania o godz. 19.00, transmisja w serwisie Emocje.tv.

Drużyna Industria Kielce wraca do gry po blisko dwóch miesiącach przerwy. Ostatnim razem żółto-biało-niebiescy wybiegli na parkiet 15 grudnia podczas domowego meczu z Celeje Pivovarną Lasko. Następnie zawodnicy udali się na przerwę świąteczną, a powołani gracze wzięli udział w Mistrzostwach Świata 2023, skąd kielczanie przywieźli aż sześć medali (WIĘCEJ).

Meczem z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski ekipa Industria Kielce (która rozegra pierwszy oficjalny mecz pod nową nazwą) powróci do rozgrywek PGNiG Superligi. W ligowej tabeli Mistrzowie Polski zajmują obecnie drugie miejsce, tracąc trzy punkty do Orlen Wisły Płock. Po jesiennej rundzie drugim najskuteczniejszym bramkarzem w stawce jest Mateusz Kornecki (średnio 37,9% udanych interwencji), drugim najlepszym strzelcem Artsem Karalek (81 goli), a wśród najlepszych asystentów znajduje się Alex Dujshebaev (67 asyst, 7. miejsce).

Piotrkowianin z kolei znajduje się na przeciwnym biegunie ligowej tabeli, bo plasuje się na przedostatnim 13. miejscu. W trakcie rundy jesiennej gracze Bartosza Jureckiego wygrali dwa mecze, a najlepszym strzelcem zespołu był Marcin Matyjasik (58 goli). Kieleccy kibice z pewnością zwrócą szczególną uwagę na reprezentanta Polski, Piotra Jędraszczyka. Środkowy rozgrywający od lipca 2023 roku będzie związany kontraktem z drużyną Industria Kielce.

Obie drużyny zmierzyły się już w trakcie sezonu 2022/23. Na inaugurację rozgrywek Industria Kielce odniosła pewne zwycięstwo przed własną publicznością. Żółto-biało-niebiescy triumfowali w Hali Legionów 40:28, a po siedem bramek rzucili Arkadiusz Moryto i Artsem Karalek.

Mecz 14. serii PGNIG Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Industria Kielce odbędzie się w piątek, 3 lutego, o godz. 19.00. Transmisja na żywo będzie dostępna w serwisie Emocje.tv (LINK).