13.02.2023, 12:42
Młodzież

II liga pod kieleckie dyktando

Czternaste spotkanie w ramach II ligi i czternaste zwycięstwo KS Vive Kielce! Tym razem juniorzy pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego pokonali UKS 31 Rokitnicę Zabrze (28:21). Dziewięć bramek dla naszego zespołu zdobył Adam Winiarski.

W ubiegłym tygodniu (od 6 do 12 lutego) drużyny młodzieżowe KS Vive Kielce rozegrały tylko jedno spotkanie. Na parkiecie II ligi oglądaliśmy najstarszy z roczników, czyli juniorów pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego. Do tej pory żółto-biało-niebiescy notowali w rozgrywkach znakomity bilans, mając na koncie komplet trzynastu zwycięstw.

Fantastyczna seria nie zamierza się jednak kończyć. Grając na własnym parkiecie, KS Vive Kielce pokonał UKS 31 Rokitnicę Zabrze (28:21). Nasi reprezentanci po kwadransie gry wypracowali sobie kilkubramkową przewagę (8:4), ale rywale odrobili straty jeszcze przed przerwą (13:13). Druga partia toczyła się jednak na warunkach gospodarzy, którzy zanotowali serię sześciu bramek i ponownie odskoczyli na kilka “oczek”. Tym razem kielczanie nie pozwolili już rywalom na powrót do korzystnego wyniku.

Skuteczny występ ma za sobą Adam Winiarski. Rozgrywający został najlepszym strzelcem spotkania (9 bramek), a po cztery gole uzbierali także Krzysztof Barucha i Patryk Walczyński.

KS Vive Kielce z bilansem czternastu zwycięstw przewodzi ligowej tabeli. Na drugim miejscu, ze stratą trzech punktów plasuje się Górnik Zabrze, a na najniższym stopniu podium znajduje się AZS AGH Kraków.

II liga, 16. kolejka, 11 lutego:

KS Vive Kielce - UKS 31 Rokitnica Zabrze 28:21 (13:13)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Adam Winiarski 9, Krzysztof Barucha i Patryk Walczyński (po 4)
Trener: Aleksander Litowski