16.02.2023, 12:06
Mecz Autor: Tomasz Fąfara

Przypieczętowany awans do ćwierćfinału LM na zdjęciach

Industria Kielce pokonując duński Aalborg Handbold w 12. kolejce Ligi Mistrzów 33:28 zapewniła sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Dla żółto-biało-niebieskich to szósty taki sukces w ostatnich 10 latach.

I co najważniejsze, w pięciu tego typu przypadkach zespół awansował do Final Four w Kolonii.

Jednak wróćmy do środowego meczu przeciwko wicemistrzom Danii. W pierwszej połowie oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek, a na przerwę schodzili z remisem 15:15. Jednak druga odsłona należała już do kielczan. Dzięki dobrej postawie całej defensywy oraz bramkarza Andreasa Wolffa (w całym meczu 30 procent skuteczności), Industria Kielce wyprowadzała kontrataki, które zamieniali na bramki.

Ostatecznie wynik meczu ustalony został na 33:28, a to oznaczało, że kielczanie zapewnili sobie udział w ćwierćfinale EHF Ligi Mistrzów. Na trybunach panowała fantastyczna atmosfera, a wszystkie miejsce w Hali Legionów zostały zapewnione.

Zapraszamy do obejrzenie galerii autorstwa Tomasza Fąfary z meczu z Aalborgiem Handbold.