17.02.2023, 21:57
Młodzież

Pierwszy krok do Final4

  • Maciej Szarek
  • Tekst

Juniorzy KS Vive Kielce pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego wspaniale rozpoczęli turniej fazy 1/4 finału Mistrzostw Polski, którego są gospodarzem. Żółto-biało-niebiescy pokonali SKF KPR Spartę Oborniki (39:29) i zrobili pierwszy krok w stronę awansu do Final4.

Mecz od początku toczył się na bardzo wyrównanych warunkach. Po kwadransie gry nasza drużyna prowadziła minimalną różnicą (7:6). Dopiero po chwili kielczanie zaczęli zyskiwać przewagę, między innymi dzięki znakomitej grze Patryka Wasiaka. Rozgrywający zdobył w meczu aż 15 bramek. 

Żółto-biało-niebiescy zanotowali serię pięciu bramek i wysforowali się na prowadzenie 13:8. Identyczna różnica utrzymała się do przerwy (19:14). Po zmianie stron nasi reprezentanci nie tylko pewnie utrzymywali wypracowaną zaliczkę, ale do końca meczu podwoili różnicę (39:29). Oprócz Wasiaka seryjnie gole zdobywali Jakub Pinda (9) oraz Jakub Lubczyński (6). 

W kolejnych dniach KS Vive Kielce zmierzy się jeszcze z MKS Pałacem Młodzieży Tarnów oraz SPR Górnikiem Zabrze. Przypominamy, że zmagania toczą się w hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72, a wstęp jest wolny. Transmisje na żywo dostępne są na kanale TVSports.pl w serwisie YouTube (LINK).   

Turniej fazy 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów, 1. kolejka:

KS Vive Kielce - SKF KPR Sparta Oborniki 39:29 (19:14)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Patryk Wasiak 15, Jakub Pinda 9, Jakub Lubczyński 6
Trener: Aleksander Litowski