01.03.2023, 11:39
Młodzież

Juniorzy o złoto zagrają w Opolu

Drużyna juniorów pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego awansowała do najlepszej czwórki w Polsce. KS Vive Kielce w trakcie finałowego turnieju bronić będzie tytułu Mistrza Polski wywalczonego w 2022 roku. Decydujące spotkania odbędą się w Opolu w dniach od 9 do 10 marca.

Juniorzy KS Vive Kielce powtórzyli sukces sprzed 12 miesięcy i ponownie awansowali do Final4 Mistrzostw Polski. Ćwierćfinałowe zmagania odbyły się w Kielcach, a nasi reprezentanci spisali się znakomicie, wygrywając wszystkie trzy spotkania i z pierwszego miejsca awansując do półfinałów. Do kolejnej rundy promocję wywalczył także SPR Górnik Zabrze.

W tym samym czasie drugi turniej fazy 1/4 finału odbywał się w Płocku. Na Mazowszu najlepsi okazali się goście z Gdańska (Port Service Wybrzeże Gdańsk), a drugą lokatę zajęła Gwardia Opole, w decydującym meczu pokonując Orlen Wisłę Płock.

To właśnie opolanie będą zarówno gospodarzem finałowego turnieju, jak i półfinałowym rywalem KS Vive Kielce. Zmagania zaplanowano na czwartek i piątek od 9 do 10 marca. Mecze odbędą się w Stegu Arenie przy ulicy Oleskiej 72. Poniżej prezentujemy terminarz gier. O planowanych transmisjach na żywo będziemy informować na bieżąco.

Harmonogram turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów 2023, Opole, 9-10 marca:


9 marca, czwartek:
16:00: Port Service Wybrzeże Gdańsk - SPR Górnik Zabrze
18:00: Gwardia Opole - KS Vive Kielce

10 marca, piątek:
12:00: mecz o 3. miejsce
14:00: finał