28.02.2023, 12:00
Młodzież

Młodzicy wrócili do gry

W ubiegłym tygodniu (od 20 do 26 lutego) drużyny młodzieżowe KS Vive Kielce rozegrały trzy spotkania. W ramach II ligi rywalizowali juniorzy pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego, na parkiecie zobaczyliśmy także dwie ekipy młodzików. Żółto-biało-niebiescy triumfowali we wszystkich trzech meczach.

Dla drużyny juniorów to już piętnaste kolejne zwycięstwo na parkietach II ligi. Nasi reprezentanci od początku sezonu notują komplet zwycięstw, pewnie liderując tabeli z przewagą trzech punktów nad Górnikiem Zabrze, który rozegrał o jedno spotkanie więcej.

Tym razem żółto-biało-niebiescy pokonali na własnym terenie MKS Ustroń (27:24), już do przerwy wypracowując sobie kilkubramkową zaliczkę (15:11). Dla KS Vive Kielce najczęściej trafiał Jakub Lubczyński (8 goli).

Warto przypomnieć, że drużyna Aleksandra Litowskiego rywalizację w II lidze łączy z występami w Mistrzostwach Polski Juniorów. W rozgrywkach młodzieżowych nasi reprezentanci awansowali do najlepszej czwórki w kraju (WIĘCEJ).

W trakcie minionego tygodnia na parkiet wybiegli także młodzicy, którzy mierzyli się z rywalami z Sandomierza. KS Vive I Kielce pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego pokonał przeciwników (36:22), a dzień później ekipa Tomasza Litwina powtórzyła wyczyn kolegów (28:23). Na listach strzelców brylowali Mateusz Tkaczyk (9) i Robert Fąfara (8).

W tabeli Świętokrzyskiej Ligi Młodzików nasze zespoły zajmują drugie (KS Vive I Kielce) i trzecie (KS Vive II Kielce) miejsce. Prowadzi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Poniżej prezentujemy pełny raport ubiegłotygodniowych meczów.

Świętokrzyska Liga Młodzików, 9. kolejka, 25 lutego:
SPR Wisła Sandomierz - KS Vive I Kielce 22:36 (7:16)

Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Mateusz Tkaczyk 9
Trener: Aleksander Litowski

II Liga, 18. kolejka, 25 lutego:
KS Vive II Kielce - MKS Ustroń 27:24 (15:11)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Jakub Lubczyński 8
Trener: Aleksander Litowski

Świętokrzyska Liga Młodzików, 9. kolejka, 26 lutego:
KS Vive II Kielce - SPR Wisła Sandomierz 28:23 (17:11)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Robert Fąfara 8
Trener: Tomasz Litwin