10.03.2023, 14:37
News Młodzież

Wielkie emocje i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów

Drużyna juniorów pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego zapewniła nam wielkie emocje podczas finałowego turnieju Mistrzostw Polski. W półfinale KS Vive Kielce rywalizował z Gwardią Opole, a o końcowym triumfie zadecydowała dopiero seria rzutów karnych (31:31, k. 3:4). W meczu o brązowy medal przeciwko Port Service Wybrzeże Gdańsk żółto-biało-niebiescy miejsce na podium zapewnili sobie w ostatnich sekundach, zwyciężając 40:38.

Nasi reprezentanci powtórzyli sukces sprzed 12 miesięcy i ponownie awansowali do turnieju Final4 Mistrzostw Polski. W Opolu drużyna KS Vive Kielce broniła trofeum wywalczonego przed rokiem w Płocku. Półfinałowym rywalem KS Vive Kielce byli gospodarze, podczas gdy w drugim spotkaniu Port Service Wybrzeże Gdańsk zmierzył się z SPR Górnikiem Zabrze.

Czwartkowy półfinał okazał się pasjonującym widowiskiem. Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale, którzy do przerwy wypracowali cztery bramki przewagi (16:12). Po zmianie stron nasi zawodnicy wykazali się wielką ambicją i cierpliwością, krok po kroku odrabiając straty. Kielczanie dopięli swego pięć minut przed końcem gry (29:29). Remis utrzymał się już do końca regulaminowej godziny (31:31). O awansie do wielkiego finału zadecydować miały zatem rzuty karne. W serii "siódemek" skuteczniejsi okazali się jednak gospodarze (4:3). W całym spotkaniu siedem bramek dla KS Vive Kielce zdobył Krzysztof Barucha, w decydującym momencie rzuty przeciwników bronił Nikodem Błażejewski.

330861912_1391605064922856_8586347432837054350_n

Jak się potem okazało, nasi juniorzy nie mniejsze emocje dostarczyli nam w meczu o brązowe medale MP. Piątkowym przeciwnikiem KS Vive Kielce okazał się Port Service Wybrzeże Gdańsk, który dzień wcześniej przegrał w starciu z SPR Górnikiem Zabrze. W meczu z gdańszczanami kielczanie długo prowadzili wymianę gol za gol. Bramki padały w bardzo szybkim tempie, do przerwy nasi gracze zdobyli aż dwadzieścia "oczek". W tym samym czasie rywale zapunktowali 19 razy. Po powrocie do gry KS Vive Kielce utrzymywał inicjatywę, a w pewnym momencie nasi gracze zbudowali nawet pięć trafień zaliczki (28:23). Przeciwnicy nie zamierzali jednak odpuszczać i niedługo przed końcem meczu doprowadzili do bramki kontaktowej (36:37). Na szczęście kielczanie zachowali dużo zimnej krwi i nie pozwolili sobie odebrać złotych medali. Jedenaście goli zdobył Patryk Wasiak.

Oznacza to, że juniorzy KS Vive Kielce drugi rok z rzędu wywalczyli miejsce na podium w Mistrzostwach Polski i na stale zadomowili się wśród najlepszych ekip w kraju. Po złotych medalach z 2022 roku żółto-biało-niebiescy uzupełnili kolekcję o brązowe krążki.

Turniej Final4 Mistrzostw Polski Juniorów, Opole, 9-10 marca:

Półfinał: Gwardia Opole - KS Vive Kielce 31:31, k. 4:3 (16:12)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Krzysztof Barucha 7, Jakub Lubczyński i Krystian Jurasik po 6

Mecz o 3. miejsce: Port Service Wybrzeże Gdańsk - KS Vive Kielce 38:40 (19:20)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Patryk Wasiak 11, Jakub Lubczyński 7

Pełny skład KS Vive Kielce: Jakub Pinda, Patryk Wasiak, Wiktor Augustowski, Jakub Lubczyński, Adam Winiarski, Nikodem Błażejewski, Krzysztof Barucha, Olaf Trela, Filip Biela, Kacper Olczyk, Jakub Sęk, Igor Malczak, Wiktor Osman, Antoni Zając, Krystian Jurasik, Dominik Trela, Mateusz Pakaszewski