16.03.2023, 10:20
Mecz

Mecz z MMTS Kwidzyn z ważnym przesłaniem. Zobacz go na zdjęciach [ZDJĘCIA]

W sobotę 25 lutego w Hali Legionów emocji nie brakowało. Industria Kielce pokonała w 17. serii gier PGNiG Superligi MMTS Kwidzyn 42:31 (23:15).

Bez Igora Karacicia, Miguela Sancheza-Migallona, wracającego po chorobie Tomasza Gębali i prawoskrzydłowego Arkadiusza Moryty rozpoczęli mecz 17. serii PGNiG Superligi z MMTS Kwidzyn zawodnicy Industrii Kielce. Mimo takich braków żółto-biało-niebiescy od pierwszych minut narzucili swoje tempo gry i kontrolowali przebieg spotkania. Ważnym momentem meczu był powrót po przerwie spowodowany kontuzją stopy Benoita Kounkouda.

Przy okazji meczu z MMTS Kwidzyn Industria Kielce włączyła się się w akcje propagowania wiedzy o walce z depresją. Z tej okazji podczas rozgrzewki przed spotkaniem zawodnicy gospodarzy wybiegli na boisko w koszulkach z przesłaniem: „Razem możemy pokonać depresję”. A po meczu na jednym z sektorów specjaliści z Polskiego Towarzystwa Psychologicznego rozmawiali z kibicami, o tym jak tę chorobę zdiagnozować i jak z nią walczyć.

Do akcji włączyły się także Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii, Fundacja „Razem Pokonamy Depresję”, kielecki oddział Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji w Kielcach oraz Centrum Leczenia Depresji i Lęku, a w holu Hali Legionów na swoich stoiskach prowadzili akcję informacyjną o walce z depresją. Przypomnijmy, że Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją obchodziliśmy 23 lutego.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z tego meczu autorstwa Patryka Ptaka.