20.03.2023, 11:12
Mecz

Starzy znajomi przyjechali do Kielc. Mecz z Torus Wybrzeżem Gdańsk na zdjęciach

W piątek 17 marca mistrzowie Polski rozegrali jedyne spotkanie przed własną publicznością w marcu. Rywalem była ekipa Torus Wybrzeża Gdańsk, która przed meczem zgodnie określana przez kieleckich reprezentantów mianem “rewelacji sezonu”. Nic dziwnego - ekipa trenera Mariusza Jurkiewicza zajmuje w ligowej tabeli piąte miejsce. 

To właśnie on był jednym z byłych zawodników żółto-biało-niebieskich, którzy na stałe zapisali się w historii klubu. Inni byli zawodnicy to Mateusz Jachlewski, Piotr Papaj, a takich akcentów byłoby więcej, ale w meczu nie wystąpił wypożyczony z Industrii Kielce do zespołu z Pomorza Miłosz Wałach. Warto podkreślić, że Mariusz Jurkiewicz wraz z Mateuszem Jachlewskim w 2016 roku wygrali EHF Ligę Mistrzów i na stałe zapisali się w historii klubu oraz w pamięci kibiców. 

Kielczanie pewnie pokonali gości z Gdańska 41:25 (22:14), a w najbliższą środę czeka ich kolejne starcie z drużyną z czołówki PGNiG Superligi. Żółto-biało-niebiescy w 20. serii PGNiG Superligi zmierzą się 22 marca o godz. 18.15 w Puławach z tamtejszymi Azotami.