20.03.2023, 17:20
Młodzież

Juniorzy w walce o triumf w II lidze

  • Maciej Szarek
  • Tekst

Drużyna juniorów pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego – po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Polski – skupia się na rozgrywkach seniorskiej II ligi. W miniony weekend KS Vive Kielce pokonał na wyjeździe SUMKS Jedynkę Myślenice (34:24).

W poprzednim tygodniu (od 13 do 19 marca) drużyny młodzieżowe KS Vive Kielce rozegrały tylko jedno spotkanie. W sobotę na parkiet wybiegli juniorzy pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego. Brązowi medaliści Mistrzostw Polski wrócili na boiska seniorskiej II ligi.

Kielczanie mają do odrobienia trochę zaległości. Wyjazdowy mecz przeciwko SUMKS Jedynka Myślenice był dla naszego zespołu siedemnastym spotkaniem w rozgrywkach, podczas gdy rywale mają już na koncie dziewiętnaście gier.

Żółto-biało-niebiescy zwyciężyli w Myślenicach 34:24, głównie dzięki bardzo dobrej postawie w defensywie. Nasi zawodnicy do przerwy stracili zaledwie osiem bramek, w pół godziny budując siedem goli przewagi (15:8). W kieleckim ataku brylował za to Olaf Trela (10 trafień). Do końca meczu KS Vive Kielce do swojej zaliczki dołożył kolejne trzy “oczka”.

Zwycięstwo pozwoliło naszemu zespołowi umocnić się na drugiej lokacie w tabeli. W fotelu lidera zasiada obecnie SPR Górnik Zabrze z przewagą trzech punktów, ale rywale mają dwa spotkania rozegrane więcej. Oznacza to, że KS Vive Kielce może wyprzedzić przeciwników, o ile zwycięży w zaległych spotkaniach.

Tabela II ligi:

1. SPR Górnik Zabrze, 51 punktów, 19 meczów
2. KS Vive Kielce, 48 punktów, 17 meczów
3. AZS AGH Kraków, 43 punkty, 19 meczów

Najlepszym strzelcem naszego zespołu w całych rozgrywkach jest Jakub Pinda. Rozgrywający w 14 meczach rzucił 112 bramek, notując bardzo wysoką średnią ośmiu goli na mecz.

Strzelcy II ligi:

1. Filip Draguła, SPR Stal Mielec, 155 bramek, 17 meczów

5. Jakub Pinda, KS Vive Kielce, 112 bramek, 14 meczów

II liga, 21. kolejka, 18 marca:

SUMKS Jedynka Myślenice - KS Vive II Kielce 24:34 (8:15)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Olaf Trela 10, Jakub Sęk 7
Trener: Aleksander Litowski