23.03.2023, 10:07
News

Pierwsza połowa wyrównana, druga już nie. Industria Kielce wygrała w Puławach z Azotami [SKRÓT]

Industria Kielce wygrała na wyjeździe z Azotami Puławy w 20. serii PGNiG Superligi 31:21 (11:13). Choć w pierwszej odsłonie gospodarze sprawili mistrzom Polski sporo trudności.

Bez Alexa Dujshebaeva, Artsema Karaleka i Elliota Stenmalma udali się na Lubelszczyznę żółto-biało-niebiescy. W składzie po raz kolejny znalazł się Cezary Surgiel, który ma już za sobą rehabilitację po ciężkiej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w kolanie.

Choć podopieczni trenera Roberta Lisa w ostatnich trzech meczach zaliczyli trzy porażki, to pierwsza połowa meczu z Industrią Kielce zupełnie tego nie pokazywała. Gospodarze grali z dużym animuszem, dobrze grali w obronie wymuszając tym błędy ofensywne gości i zdobywając łatwe bramki. Wyszli nawet na prowadzenie 10:7 w 23. minucie. Jednak kielczanie szybko odpowiedzieli i zrobili to na tyle skutecznie, że na przerwę schodzili z wynikiem 13:11.

Druga odsłona toczyła się już pod kontrolą obrońców tytułu. Duża w tym zasługa bramkarza Andreasa Wolffa (41 proc. skuteczności) oraz Arkadiusza Moryty (8/8) i Tomasza Gębali (6/6). I to ten drugi został wybrany MVP środowego starcia.

Zobacz skrót tego meczu przygotowany przez TVP Sport.