27.03.2023, 11:47
Młodzież

Podwójny awans juniorów młodszych

Dwie drużyny juniorów młodszych będą reprezentować KS Vive Kielce w Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Zawodnicy trenera Pawła Sieczki awans wywalczyli dzięki zwycięstwu w tabeli Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych, podczas gdy podopieczni trenera Pawła Grecaka promocję osiągnęli w trakcie turnieju barażowego.

To kolejny sukces żółto-biało-niebieskiej młodzieży na arenie wojewódzkiej. Po tym, jak wśród juniorów triumfowali gracze trenera Aleksandra Litowskiego (sezon zakończyli z brązowym medalem Mistrzostw Polski), osiągnięcie starszych kolegów powtórzyli juniorzy młodsi pod opieką Pawła Sieczki.

KS Vive I Kielce przez rozgrywki przeszedł jak burza, wygrywając wszystkie dziesięć spotkań w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych. W ostatniej kolejce, na początku marca, nasi reprezentanci wysoko pokonali SPR Wisłę Sandomierz (49:15), pieczętując tym samym zwycięstwo w tabeli. Czołowe miejsce wśród strzelców ligi zajął Jakub Osuch (81 bramek w 10 meczach).

Trzecią lokatę po rundzie zasadniczej zajął natomiast KS Vive III Kielce pod wodzą trenera Pawła Grecaka. Nasze zespoły rozdzielił drugi w stawce KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, wymienione ekipy wraz z kolejną w tabeli SPR Wisłą Sandomierz wzięły udział w turnieju barażowym, którego stawką był drugi bilet do udziału w Mistrzostwach Polski.

W rozgrywkach, które odbyły się w Ostrowcu, zwyciężył KS Vive III Kielce. Nasi zawodnicy wygrali oba mecze, pokonując kolejno gospodarzy (31:24) oraz gości z Sandomierza (36:27). W obu spotkaniach brylował Marcel Latosiński, który najpierw zdobył 13 bramek, a po chwili jeszcze poprawił swój wynik (14)! W całych rozgrywkach najlepszym strzelcem drużyny był jednak Dawid Adryan (94 bramki w 12 meczach).

Turniej barażowy ŚLJM, 26 marca, Ostrowiec Świętokrzyski:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KS VIVE III Kielce 24:31 (13:16)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Marcel Latosiński 13

KS VIVE III Kielce - SPR Wisła Sandomierz 36:27 (17:13)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Marcel Latosiński 14

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - SPR Wisła Sandomierz 21:23 (7:10)