28.03.2023, 11:50
Młodzież

Zwycięski mecz przyjaźni w II lidze

Juniorzy KS Vive Kielce pokonali we własnej hali SPR Stal Mielec w rozgrywkach II ligi (39:24). Oba kluby od lat łączą bardzo dobre relacje. Dla żółto-biało-niebieskich było to siedemnaste zwycięstwo w zmaganiach, pozwalające utrzymać drugą lokatę w tabeli z minimalną stratą do liderów z Zabrza, którzy mają na koncie dwa rozegrane spotkania więcej.

Zespół juniorów pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego wciąż odrabia zaległości w rozgrywkach II ligi. Żółto-biało-niebiescy pauzowali ze względu na udział w Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie wywalczyli brązowy medal.

W ramach 22. kolejki (choć w rzeczywistości było to 18. spotkanie KS Vive Kielce w II lidze), kielczanie podjęli u siebie gości z Mielca. Choć oba kluby oraz kibice obu drużyn łączą serdeczne relacje, na parkiecie nie było mowy o żadnych sentymentach. Po kwadransie gospodarze prowadzili 7:5, a do przerwy powiększyli przewagę o cztery bramki (17:11). Skuteczni w ataku byli Karol Włodarski i Mateusz Pakaszewski. Obaj w ciągu godziny zdobyli po siedem goli.

W drugiej partii dominacja KS Vive Kielce jeszcze dobitniej przekładała się na tablicę wyników. W 46. minucie różnica sięgnęła dziesięciu "oczek" i już do końca meczu liczona była w dwucyfrowej liczbie. Ostatecznie dystans dzielący obie ekipy wyniósł piętnaście goli (39:24).

Zwycięstwo pozwoliło naszemu zespołowi utrzymać się na drugiej lokacie w tabeli II ligi. W fotelu lidera zasiada obecnie SPR Górnik Zabrze z przewagą trzech punktów (54 do 51), ale rywale mają dwa spotkania rozegrane więcej. Oznacza to, że KS Vive Kielce może wyprzedzić przeciwników, o ile zwycięży w zaległych spotkaniach. Najniższe miejsce na podium zajmuje AZS AGH II Kraków (46 punktów).