02.04.2023, 11:28
Młodzież

Trudny mecz juniorów w II lidze

KS Vive Kielce doznał drugiej porażki w rozgrywkach II ligi. W sobotę kielczanie ulegli SPR Grunwald Rudzie Śląskiej 31:37. Żółto-biało-niebiescy utrzymują jednak drugą lokatę w tabeli i wciąż liczą się w walce o triumf w rozgrywkach.

Drużyna juniorów pod opieką trenera Aleksandra Litowskiego kontynuuje zmagania w ramach seniorskiej II ligi. Do tej pory kielczanie znakomicie radzili sobie na pierwszoligowych parkietach. Porażka w Rudzie Śląskiej to dopiero druga taka sytuacja na przestrzeni dziewiętnastu meczów.

Pierwszy kwadrans sobotniej rywalizacji był bardzo wyrównany. Obie drużyny naprzemiennie zdobywały kolejne bramki, a tablica wyników wskazywała remis (9:9). Niestety, w tym momencie rywale zanotowali serię sześciu bramek, która przedzielona została zaledwie jednym trafieniem po stronie kielczan. Wypracowana przewaga pozwoliła przeciwnikom zejść na przerwę z prowadzeniem 21:15, a następnie utrzymać zaliczkę do końca meczu 37:31.

Żółto-biało-niebiescy ambitnie walczyli, by odrobić straty. Dzięki bramkom Mateusza Pakaszewskiego (12), Dominika Treli (5) i Karola Włodarskiego (4) w pewnym momencie kielczanie doprowadzili nawet do bramki kontaktowej (25:26). Niestety, w końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy ponownie odskoczyli naszym reprezentantom.

Brak punktów przywiezionych z Rudy Śląskiej nie oznacza jednak spadku kielczan w tabeli. KS Vive Kielce utrzymał się na drugiej lokacie z sześcioma punktami straty do liderującego Górnika Zabrze. Co więcej, nasza drużyna wciąż ma do rozegrania dwa zaległe mecze, więc w przypadku zwycięstw zrówna się punktami z zabrzanami.

Szansa na powetowanie strat nadarzy się juniorom bardzo szybko. Już w środę, 5 kwietnia, KS Vive Kielce zmierzy się z SMS ZPRP III Kielce. Początek meczu o godz. 17.00.

II liga, 23. kolejka, 1 kwietnia:

SPR Grunwald Ruda Śląska - KS Vive Kielce 37:31 (21:15)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Mateusz Pakaszewski 12, Dominik Trela 5, Karol Włodarski 4
Trener: Aleksander Litowski