03.04.2023, 11:32
Młodzież

Udany start młodzików w walce o Puchar ZPRP

Drużyna młodzików KS Vive Kielce pod wodzą trenera Aleksandra Litowskiego w ubiegły weekend wzięła udział w turnieju 1/16 finału Pucharu ZPRP. Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony, triumfując w zmaganiach w Żukowie i awansując do kolejnej rundy z pierwszego miejsca.

Drużyna młodzików awansowała na szczebel krajowy dzięki drugiej lokacie w zmaganiach Świętokrzyskiej Ligi Młodzików. Podopieczni trenera Aleksandra Litowskiego na arenie wojewódzkiej ustąpiła jedynie KSZO Ostrowcu Świętokrzyskiemu i wywalczyła przepustkę do udziału w Pucharze ZPRP Młodzików.

Zmagania krajowe rozpoczęły się od fazy 1/16 finału, a kielczanie swój turniej eliminacyjny rozegrali w Żukowie. Już pierwszego dnia rywalizacji nasza drużyna zmierzyła się z gospodarzami. Na szczęście żółto-biało-niebiescy znakomicie rozpoczęli zmagania, wygrywając w piątek 30:26.

Kolejny triumf przyszedł dzień później, gdy kielczanie pokonali UKS Iskrę Bydgoszcz 36:28. Już w tym momencie nasza drużyna była pewna nie tylko awansu do kolejnej rundy Pucharu ZPRP, ale i zwycięstwa w eliminacyjnym turnieju. Dobrych humorów nie mogła popsuć nawet niedzielna porażka przeciwko TS Zew Świebodzin (31:32). 

We wszystkich spotkaniach najlepszym strzelcem naszego zespołu był Mateusz Tkaczyk, syn byłego kapitana Industria Kielce, Grzegorza Tkaczyka. Mateusz w ciągu trzech spotkań zdobył 22 bramki.

Puchar ZPRP Młodzików, 1/16 finału, Żukowo, 31 marca - 2 kwietnia:

GKS Żukowo - KS Vive Kielce 26:30 (12:13)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Mateusz Tkaczyk 7
Trener: Aleksander Litowski

KS Vive Kielce - UKS Iskra Bydgoszcz 36:28 (17:15)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Mateusz Tkaczyk 8

TS Zew Świebodzin - KS Vive Kielce 32:31 (21:15)
Najwięcej bramek dla KS Vive Kielce: Mateusz Tkaczyk 7