24.05.2023, 08:47
Młodzież

Trenuj z nami w nowym roku szkolnym! Trwa nabór do klasy sportowej

Klub Sportowy Vive Kielce wraz ze Szkołą Podstawową nr 39 w Kielcach przypominają o trwającym naborze do klasy sportowej skierowanym do aktualnych uczniów trzecich klas szkół podstawowych. Opiekunem drużyny zostanie trener Aleksander Litowski, opiekun brązowych medalistów Mistrzostw Polski Juniorów wraz z zespołem żółto-biało-niebieskich.

W Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach (dawnym Gimnazjum nr 7) klasy sportowe o profilu piłki ręcznej funkcjonują od 2006 roku. Szkoła od wielu lat współpracuje z Klubem Sportowym Vive Kielce, dzięki czemu uczniowie klas sportowych są członkami klubu i biorą udział w rozgrywkach piłki ręcznej prowadzonych przez Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej.

Szkoła Podstawowa nr 39 im. Stanisława Moniuszki mieści się przy ul. Marii Krzyżanowskiej 8 w Kielcach. Wraz ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2022/2023, ogłaszamy nabór dotyczący sezonu 2023/2024. Zapraszamy do dołączenia do klasy sportowej o profilu piłka ręczna na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej. Nabór skierowana jest zatem do chłopców uczęszczających obecnie do klas trzecich.

Zapraszamy wszystkich rodziców chłopców chętnych do spróbowania swoich sił w piłce ręcznej, którzy w tym roku szkolnym ukończą trzecie klasy, do zapisywania swoich pociech do klasy sportowej. Program nauczania klasy sportowej różni się od standardowych klas jedynie zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego (10 godzin tygodniowo). Same zajęcia WF-u skupiają się przede wszystkim na piłce ręcznej, ale nie brakuje innych dyscyplin oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Uczniowie klas sportowych objęci są dodatkowym ubezpieczeniem i regularnie przechodzą badania lekarskie. Po zakończeniu nauki w Szkole Podstawowej nr 39 uczniowie mają możliwość kontynuacji przygody z piłką ręczną na poziomie liceum.

Zapisy do klasy sportowej w SP 39 prowadzone będą do wyczerpania miejsc. Nasi trenerzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu trenera Aleksandra Litowskiego (664 123 723).